Testo 176 H1 4-kanálový záznamník teploty a vlhkosti

Kód: 0572 1765
Neohodnotené
Značka: Testo
475 € 570 € vrátane DPH
Skladom

Datalogger Testo 176 H1 umožňuje kontrolu teploty a vlhkosti v skladoch a budovách. S pomocou Testo 176 H1 ľahko zistíte, či sa Vám v dome, alebo byte tvorí pleseň z dôvodu nedostatočného vetrania, alebo kvôli poškodeniu budovy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Datalogger Testo 176 H1 umožňuje kontrolu teploty a vlhkosti v skladoch a budovách. S pomocou Testo 176 H1 ľahko zistíte, či sa Vám v dome, alebo byte tvorí pleseň z dôvodu nedostatočného vetrania, alebo kvôli poškodeniu budovy.

  • kontinuálne meranie a dokumentácia teploty, relatívnej vlhkosti a rosného bodu
  • záznam až dvoch hodnôt vlhkosti a teploty súčasne s externými sondami (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie)
  • bezproblémové dlhodobé meranie: veľká kapacita pamäte až na 2 milióny nameraných hodnôt, životnosť batérii až 8 rokov
  • výber z troch verzii softvéru na vyhodnotenie dát v počítači: softvér ComSoft Basic sa dá stiahnuť bezplatne


Sú predpísané hodnoty vlhkosti a teploty v skladoch a budovách dodržiavané? Je pleseň v byte dôsledkom nedostatočného vetrania, alebo je spôsobená poškodením budovy? S dataloggerom Testo 176 H1 nájdete na tieto otázky rýchlu a spoľahlivú odpoveď!

Ku 4-kanálovému dataloggeru Testo 176 H1 sa dajú pripojiť až dve teplotné, alebo teplotno/vlhkostné sondy, ktoré sa dajú v miestnosti umiestniť podľa individuálnych potrieb. Máme pre Vás k dispozícii širokú ponuku externých sond. Zámok, ktorý je súčasťou dodávky, chráni Váš datalogger teploty a vlhkosti pred neoprávneným prístupom.

Komfort a bezpečnosť v každej situácii
Datalogger Testo 176 H1 pre teplotu a vlhkosť zaručuje vysoké zabezpečenie dát a spoľahlivé výsledky merania na základe moderných technológii pre meranie.

Okrem aktuálnych hodnôt teploty a vlhkosti ukazuje datalogger Testo 176 H1 na displeji naviac hodnotu rosného bodu (iba keď je pripojená sonda teploty/vlhkosti). Na displeji ľahko prečítate nastavenie hraničnej hodnoty, hodnoty min. a max., prekročenie hraničných bodov a stav batérie. Pre získanie rýchleho prehľadu teda nie je nutné pripájať datalogger k počítaču.

Vďaka veľkej kapacite pamäte až na 2 milióny nameraných hodnôt a tiež životnosti batérii až 8 rokov sa nemusí datalogger pripájať k počítaču až tak často, ani pri kratších (intenzívnejších) intervaloch merania. Užívateľ môže kedykoľvek sám jednoducho vymeniť AA batérie, ak je to potrebné. 

Oblasti použitia pre datalogger Testo 176 H1

  • monitorovanie a dokumentácia klímy budov
  • monitorovanie a dokumentácia teploty a vlhkosti v skladoch
  • pleseň v byte a dome? S pomocou Testo 176 H1 jednoducho zistíte, či sa Vám pleseň vytvára kvôli nedostatočnému vetraniu, alebo poškodeniu budovy


Programovanie a vyhodnotenie dataloggeru teploty
Pre naprogramovanie, stiahnutie a vyhodnotenie nameraných dát z Vášho záznamníku teploty na počítači máte na výber medzi trom verziami softvéru:

  • Softvér ComSoft Basic - bezplatné stiahnutie - pre rýchle naprogramovanie dataloggeru teploty a jednoduchú analýzu dát
  • Softvér ComSoft Professional - na dokúpenie - ponúka rôzne možnosti detailného vyhodnotenia teploty
  • Softvér ComSoft CFR 21 Part 11 - na dokúpenie - optimálny pre špeciálne požiadavky podľa CFR 21 Part 11 v oblasti liečiv


Pozor: na naprogramovanie dataloggeru potrebujete USB kábel, ktorý nie je súčasťou dodávky, v prípade potreby je ho možné dokúpiť. Prenos nameraných dát do počítača môže prebiehať buď cez USB kábel, alebo cez SD kartu (voliteľne k dokúpeniu).

Pleseň v byte, dome
Vlhké steny a stropy môžu byť následkom štrukturálneho poškodenia. Avška vo väčšine prípadou sú známkou nedostatočného vetrania. Akonáhle sa v byte objaví pleseň, obyvatelia predpokladajú, že vlhkosť prišla zvonku. Vzniká nespočetné množstvo sporov, ktoré hľadajú vinníka vzniku plesne. Je náročné presne určiť kto, alebo čo je zodpovedné za vznik plesne: obyvatelia, alebo poškodená konštrukcia budovy?

Datalogger teploty a vlhkosti Testo 176 H1 je ideálny na meranie vlhkosti v stenách a stropoch. Na vykonanie merania sa pripoja obe voliteľné sondy (na dokúpenie) - tepltnú/vlhkostú sondu a povrchvú teplotnú sondu - k dataloggeru Testo 176 H1 a následne sú dáta ukladané počas dlhšieho časové intervalu.

Na sledovanie rosného bodu vzduchu v miestnosti potrebuje vlhkostnú/teplotnú sondu. Povrchová sonda teploty prichytená ku stene meria iba povrchovú teplotu steny.

Interval rosného bodu, stanovený z hodnoty rosného bodu vzduchu v miestnosti a z povrchovej teploty steny poskytuje informáciu o tom, či bol vznik plesne spôsobený nedostatočným vetraním, alebo poškodením budovy. Pozn.: pre výpočet rosného bodu je potrebný softvér ComSoft Professional.

Dodávka obsahuje: Testp 176 H1 4-kanálový datalogger teploty a vlhkosti s dvoma konektormi pre externé sondy (NTC / kapacitná vlhkostná sonda), nástenný držiak, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre Testo 176 H1
Technické dáta  
Pamäť 2.000.000 nameraných hodnôt
Prevádzková teplota -20 … +70 °C
Skladovacia teplota -40 … +85 °C
Typ batérie AA
Typ sondy / senzoru NTC, kapacitná vlhkostná sonda
NTC sonda  
Merací rozsah -20 ... +70 °C
Rozlíšenie 0,1°C
Presnosť ±0,2 °C (-20 ... +70 °C), ±0,4 °C (zvyšok rozsahu)
Kapacitný vlhkostný senzor  
Merací rozsah 0 ... 100 % rv*
Nie je vhodný na kondenzujúcu atmosféru. Pre kontinuálne použitie vo vysokej vlhkosti (>80 %rv pri ≤30 °C pre >12 hod., >60 %rv pri >30 °C pre >12 hod.) nás, prosím, kontaktujte na 0903 410 952
Rozlíšenie 0,1 % rv
Presnosť závisí na zvolenej sonde
Externé sondy  
Povinná externá sonda Áno
Možnost externej sondy Áno

Dodatočné parametre

Kategória: Záznamníky a dataloggery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie