Testo 160 THL Wifi záznamník dát s integrovanými senzormi pre teplotu, vlhkosť, osvetlenie lux a UV žiarenie

Kód: 0572 2024
1 hodnotenie
Značka: Testo
647 € 776,40 € vrátane DPH
Skladom

Testo 160 THL je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Rozmanitými možnosťami kombinácii integrovaných senzorov a sond je možné optimálne sledovať každú situáciu výstavy cez skladovanie až po prepravu objektov umeleckej zbierky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Testo 160 THL je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Rozmanitými možnosťami kombinácii integrovaných senzorov a sond je možné optimálne sledovať každú situáciu výstavy cez skladovanie až po prepravu objektov umeleckej zbierky.

Obsluha a programovanie záznamníkov je jednoduché a vykonáva sa priamo cez Testo-Cloud.

Sledovanie teploty a vlhkosti vzduchu, intenzity osvetlenia Lux a UV žiarenia s wifi záznamníkom dát Testo 160 THL
Rádiový záznamník dát Testo 160 THL je záznamníkom klimatických veličín s jednoduchým ovládaním pre sledovanie teploty, vlhkosti, intenzity osvetlenia Lux a UV žiarenia vďaka integrovaným senzorom priamo v tele prístroja, ktoré poskytujú presné informácie o svetelných a klimatických podmienkach vo vitríne, alebo vo výstavnej miestnosti.

Namerané dáta sa ukladajú zo záznamníkov cez WLAN (Wifi) sieť priamo do Testo-Cloud. Pri prekročení hraničnej hodnoty ste vďaka funkcii alarmu ihneď upozornení e-mailom, alebo (voliteľné) SMS správou. S Vašim smartfónom s internetom, s tabletom, alebo počítačom máte kedykoľvek a kdekoľvek prístup ku všetkým nameraným hodnotám a analytickým funkciám.

Wifi záznamník dát Testo 160 THL - prispôsobiteľný a nenápadný
Testo 160 THE sa dá vďaka svojim malým rozmerom (64 x 92 x 24 mm) a jednoduchému dizajnu bez problémov umiestniť na výstave, alebo vo vitríne. V spojení v voliteľnými, individuálne upraviteľným krytom Deco-Cover (viď. príslušenstvo na dokúpenie) sa dá záznamník optimálne prispôsobiť svojmu okoliu a zostane preto veľmi nenápadný. Vaše vystavované predmety tak ostanú stále v popredí.

Perfektné prepojenie - s rádiovým záznamníkom dát Testo 160 THL a Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrálny prvok obsluhy série záznamníkov dát Testo 160 THL. S Testo 160 THL uložíte svoje namerané dáta cez existujúcu WLAN sieť do Testo-Cloud. Pomocou Testo-Cloud môžete svoj rádiový záznamník dát konfigurovať, nastavovať hraničné hodnoty pre alarm a analyzovať svoje namerané dáta.

Aby ste mali prístup do Testo-Cloud, musíte sa najprv zaregistrovať na www.museum.saveris.net. Inštalácia systému je jednoduchá a dá sa vykonať buď cez prehliadač, alebo pomocou aplikácie Testo Savers 2 App pre iOS a Android.

Podľa požadovaného rozsahu funkcii máte pri používaní Testo-Cloud na výber medzi bezplatnou verziou Basic a rozsiahlejšou verziou Advanced. Pri verzii Advanced máte možnosť pridať až 10 užívateľov na jeden účet a nastaviť si alarm pomocou SMS pri prekročení hraničnej hodnoty.

Oblasti použitia rádiového záznamníku dát Testo 160 THL - múzeum, archív a depozitár
Stále a spoľahlivé meranie teploty a vlhkosti vzduchu vo vitríne, alebo vo výstavnom priestore. S integrovanými sondami je možné merať intenzitu osvetlenia Lux, UV žiarenie, teplotu a vlhkosť vzduchu. Profesionálny rádiový záznamník dát Testo 160 THL je optimalizovaný pre aplikácie týkajúce sa sledovania okolitých podmienok v múzeách, galériách a ostatných výstavných inštitúciach. S jeho pomocou spoľahlivo ochránite Vaše citlivé a cenné exponáty pred poškodením.


Ďalšie výhody a funkcie rádiového záznamníku dát Testo 160 THL
Interná pamäť rádiového záznamníku dát je 32 000 nameraných hodnôt a púzdro je chránené podľa normy IP20. Štandardné batérie majú životnosť 12 mesiacov a užívateľ ich môže sám kedykoľvek vymeniť. Alternatívne je možné záznamník prevádzkovať aj bez batérií, pomocou dodávaného USB rozhrania cez sieťový zdroj (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie).

Dodávka obsahuje: rádový záznamník dát Testo 160 THL, bezplatný prístup do Testo-Cloud (verzia Basic), rozhranie pre USB kábel, nástenný držiak vrátane odblokovacieho zariadenia a lepiacej pásky, etiketa s QR kódom, návod a 4x AAA batérie

Aplikácie:

0572-2165-application-testo-160-probe-coloured-V4_im6c

Sledovanie mikroklímatu vo vitrínach
Spoľahlivé sledovanie okolitých podiemok vo vitríne hraje rozhodujúcu úlohu pri ochrane cenných a citlivých exponátov. Nestabilná mikroklíma vo vitríne môže viesť k poškodeniu objektov. Rádiový záznamník dát zo série Testo 160 rozpozná prekročenie kritických hraničných hodnôt a svvojím alarmom garantuje bezoečnosť Vašich muzeálnych exponátov. Tento malý rádiová záznamník dát môže byť nenápadne umiestnený aj vo vitríne.

 

0572-2023-application-testo-160-THE-with-colourcover-V3_master

Kontrola a dokumentácia klimatikckých podmienok v expozičnej miestosti, archívoch a inde
Maľby, sochy a iné vystavené predmety môžu byť ťažko poškodené kvôli nevhodným mikroklimatickým podmienkam vo výstavnej miestnosti. MIkrotrhliny, ktoré sa vplyvom zlých podmienok postupne zväčšujú majú za dôsledok znehodnotenie umeleckých diel. S wifi záznamníkom rady Testo 160 dokonale kolntrolujete a dokumentujete teplotu a vlhkosť vzduchu pri každom exponáte a zaručíte tak jeho dlhú životnosť. Ukladaním dát z merania na Testo-Cloude nie len preukazujete prenajímateľovi exponátov dodržanie podmienok zmluvy, ale môžete im umožniť prístup na cloud na sledovanie aktuálnych podmienok na výstave. Vďaka jednoduchému dizajnu a prispôsobiteľným krytom umiestnite záznamník nenápadne v každej miestnosti na každej výstave.

 

 0572-2023-application-testo-160-THE-without-colourcover-V4_master

Sledovanie okolitých podmienok v archívoch a skladových priestoroch
Múzeá väčšinou vystavujú iba zlomok zo svojej zbierky. Väčšsina je uložená v archívoch a skladových priestoroch. Je preto obzvlášť dôležité, priam nevyhnutné monitorovať a dokumentovať teplotu a vlhkosť vzduchu v týchto priestoroch pre zachovanie kvality a zaručenie dlhej životnosti kultúrneho dedičstva. Zaručíte tak spomalenie prirodzeného stárnutia. Neváhajte a investujte do wifi záznamníkov dát a postarajte sa o cenné kúsky Vašej zbierky.

 

 0572-2024-application-testo-160-THl-without-colour-cover-V1_master

Ochrana muzeálnych objektov meraním intenzity osvetlenia a klímatu
Nevhodné svetelné pomery a tiež nevyhovujúca priestorová klíma predstavujú veľké nebezpečenstvo pre vystavované objekty. Urýchľujú prirodzené stárnutie, sú príčinou neopraviteľných miktotrhlín, spôsobujú blednutie farieb, alebo ich menia. Zabráňte u exponátov stratám na hodnote a uchovajte kultúrne dedičstvo pomocou rádiového záznamníku dát zo série Testo 160. Použite rádiový záznamník dát na kontrolu vlhkosti, teploty a tiež na kontrolu intenzity osvetlenia a UV žiarenia. Ochránite tak svoje muzeálne objekty pred poškodením vplyvom okolitej klímy a pred zmenami farieb.

 

Technické parametre Testo 160 THL
Meranie vlhkosti  
Merací rozsah 0 do 100 %rv
Presnosť

±2,0 %rF pri +25,0 °C a 20 do 80 %rF
±3,0 %rF pri +25,0 °C a < 20%rF a > 80 %rF
±1,0 %rF hysterezia
±1,0 %rF / ročný drift

Rozlíšenie 0,1 %rv
Meranie teploty  
Merací rozsah -10 do +50 °C
Presnosť ±0,5 °C
Rozlíšenie 0,1 °C
Meranie intenzity osvetlenia Lux  
Merací rozsah 0 do 20000 lux
Presnosť DIN 5032-7 Trieda C. ±3 lux alebo ±3 % z referenčnej hodnoty (DIN 5032)
Rozlíšenie 0,1 lux
Meranie UV žiarenia  
Merací rozsah 0 do +10000 mW/m²
Presnosť ±5 mW/m² nebo ±5 % z z referenčnej hodnoty
Rozlíšenie 0,1 mW/m²
Technické parametre  
Rozmery 92 x 64 x 24 mm
Prevádzdkoáv teplota -10 do +50 °C
Odolnosť IP20
Rýchlosť merania v závislosti na cloudovej licencii; Basic: 15 min (nemenné) / Advanced: od 1 min.do 24 h (flexibilné)
Pripojenie k WLAN

podporované bezdrôtové LAN štandardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; možné metódy šifrovania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Výdrž batérie 1.5 roka
Napájací zdroj 4x AAA batéria, alternatívne sieťový zdroj cez USB (k dokúpeniu)
Pamäť 32 000 meraní, súčet všetkých kanálov
Skladovacia teplota -20 do +50 °C
Hmotnosť 113 g

Dodatočné parametre

Kategória: Záznamníky a dataloggery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: