Testo 160 IAQ Wifi záznamník dát s integrovanými senzormi pre teplotu, vlhkosť, CO2 a atmosferický tlak

Kód: 0572 2014
1 hodnotenie
Značka: Testo
647 € 776,40 € vrátane DPH
Skladom

Testo 160 IAQ je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Kvalita vzduchu v miestnosti má mimoriadny vplyv na pocit pohodlia a zdravie ľudí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Testo 160 IAQ je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Kvalita vzduchu v miestnosti má mimoriadny vplyv na pocit pohodlia a zdravie ľudí. Vydýchaný vzduch v miestnosti môže vyvolať únavu, stratu koncentrácie a nevoľnosť. Sledujte spoľahlivo kvalitu vzduchu v miestnosti pomocou wifi záznamníku dát Testo 160 IAQ (indoor air quality - kvalita interiérového vzduchu) a prispejte tak ku optimalizácii klímy v miestnosti.

Obsluha a programovanie záznamníkov je jednoduché a vykonáva sa priamo cez Testo-Cloud.

Sledovanie teploty a vlhkosti vzduchu, CO2 a atmosferického tlaku s wifi záznamníkom dát Testo 160 IAQ
Rádiový záznamník dát Testo 160 IAQ je ideálny na sledovanie kvality vzduchu v miestnosti. Vďaka integrovaným senzorom pre teplotu, vlhkosť vzduchu, CO2 a atmosférickému tlaku precízne zaznamenáva klimatické podmienky v každom priestore. Bez problémov môžete vykonávať aj dlhodobé merania a sledovania.

Namerané dáta sa ukladajú zo záznamníkov cez WLAN (Wifi) sieť priamo do Testo-Cloud. Pri prekročení hraničnej hodnoty ste vďaka funkcii alarmu ihneď upozornení e-mailom, alebo (voliteľné) SMS správou. S Vašim smartfónom s internetom, s tabletom, alebo počítačom máte kedykoľvek a kdekoľvek prístup ku všetkým nameraným hodnotám a analytickým funkciám.

Wifi záznamník dát Testo 160 IAQ - prispôsobiteľný a nenápadný
Testo 160 THE sa dá vďaka svojim malým rozmerom (82 x 117 x 32 mm) a jednoduchému dizajnu bez problémov umiestniť na výstave, alebo vo vitríne. V spojení v voliteľnými, individuálne upraviteľným krytom Deco-Cover (viď. príslušenstvo na dokúpenie) sa dá záznamník optimálne prispôsobiť svojmu okoliu a zostane preto veľmi nenápadný. Vaše vystavované predmety tak ostanú stále v popredí.

Perfektné prepojenie - s rádiovým záznamníkom dát Testo 160 IAQ a Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrálny prvok obsluhy série záznamníkov dát Testo 160 IAQ. S Testo 160 IAQ uložíte svoje namerané dáta cez existujúcu WLAN sieť do Testo-Cloud. Pomocou Testo-Cloud môžete svoj rádiový záznamník dát konfigurovať, nastavovať hraničné hodnoty pre alarm a analyzovať svoje namerané dáta.

Aby ste mali prístup do Testo-Cloud, musíte sa najprv zaregistrovať na www.museum.saveris.net. Inštalácia systému je jednoduchá a dá sa vykonať buď cez prehliadač, alebo pomocou aplikácie Testo Savers 2 App pre iOS a Android.

Podľa požadovaného rozsahu funkcii máte pri používaní Testo-Cloud na výber medzi bezplatnou verziou Basic a rozsiahlejšou verziou Advanced. Pri verzii Advanced máte možnosť pridať až 10 užívateľov na jeden účet a nastaviť si alarm pomocou SMS pri prekročení hraničnej hodnoty.

Oblasti použitia rádiového záznamníku dát Testo 160 IAQ - od kancelárie až po múzeum
Stále a spoľahlivo sledujte kvalitu vzduchu v miestnostiach, alebo frekventovaných priestoroch. Profesionálny rádiový záznamník dát Testo 160 IAQ môže byť použitý napríklad v školách, kanceláriách, alebo múzeách. S jeho pomocou spoľahlivo ochránite Vaše citlivé a cenné exponáty pred poškodením.


Ďalšie výhody a funkcie rádiového záznamníku dát Testo 160 IAQ
Na displeji záznamníku sú vidieť aktuálne merané hodnoty, prekročenie hraničných hodnôt a kapacita batérie. Kvalita vzduchu je zobrazovaná pomocou LED diód na princípe semafóru. Hodnoty pre zmenu farby semafóru je možné ľubovoľne prispôsobiť. Pamäť rádiového záznamníku dát je 32 000 nameraných hodnôt a púzdro je chránené podľa normy IP20. Ideálne sa záznamník prevádzkuje pomocou štandardne dodávaného sieťového zdroja. Alternatívne je možná prevádzka aj štandardnými batériami. Ich životnosť je cca. 1 týždeň a užívateľ si ich môže sám kedykoľvek vymeniť.

Dodávka obsahuje: rádový záznamník dát Testo 160 IAQ, bezplatný prístup do Testo-Cloud (verzia Basic), sieťový zdroj s USB, nástenný držiak vrátane odblokovacieho zariadenia a lepiacej pásky, etiketa s QR kódom, návod a 4x AA batérie

Aplikácie:

0572-2165-application-testo-160-probe-coloured-V4_im6c

Sledovanie mikroklímatu vo vitrínach
Spoľahlivé sledovanie okolitých podiemok vo vitríne hraje rozhodujúcu úlohu pri ochrane cenných a citlivých exponátov. Nestabilná mikroklíma vo vitríne môže viesť k poškodeniu objektov. Rádiový záznamník dát zo série Testo 160 rozpozná prekročenie kritických hraničných hodnôt a svvojím alarmom garantuje bezoečnosť Vašich muzeálnych exponátov. Tento malý rádiová záznamník dát môže byť nenápadne umiestnený aj vo vitríne.

 

0572-2023-application-testo-160-THE-with-colourcover-V3_master

Kontrola a dokumentácia klimatikckých podmienok v expozičnej miestosti, archívoch a inde
Maľby, sochy a iné vystavené predmety môžu byť ťažko poškodené kvôli nevhodným mikroklimatickým podmienkam vo výstavnej miestnosti. MIkrotrhliny, ktoré sa vplyvom zlých podmienok postupne zväčšujú majú za dôsledok znehodnotenie umeleckých diel. S wifi záznamníkom rady Testo 160 dokonale kolntrolujete a dokumentujete teplotu a vlhkosť vzduchu pri každom exponáte a zaručíte tak jeho dlhú životnosť. Ukladaním dát z merania na Testo-Cloude nie len preukazujete prenajímateľovi exponátov dodržanie podmienok zmluvy, ale môžete im umožniť prístup na cloud na sledovanie aktuálnych podmienok na výstave. Vďaka jednoduchému dizajnu a prispôsobiteľným krytom umiestnite záznamník nenápadne v každej miestnosti na každej výstave.

 

 0572-2023-application-testo-160-THE-without-colourcover-V4_master

Sledovanie okolitých podmienok v archívoch a skladových priestoroch
Múzeá väčšinou vystavujú iba zlomok zo svojej zbierky. Väčšsina je uložená v archívoch a skladových priestoroch. Je preto obzvlášť dôležité, priam nevyhnutné monitorovať a dokumentovať teplotu a vlhkosť vzduchu v týchto priestoroch pre zachovanie kvality a zaručenie dlhej životnosti kultúrneho dedičstva. Zaručíte tak spomalenie prirodzeného stárnutia. Neváhajte a investujte do wifi záznamníkov dát a postarajte sa o cenné kúsky Vašej zbierky.

 

 0572-2024-application-testo-160-THl-without-colour-cover-V1_master

Ochrana muzeálnych objektov meraním intenzity osvetlenia a klímatu
Nevhodné svetelné pomery a tiež nevyhovujúca priestorová klíma predstavujú veľké nebezpečenstvo pre vystavované objekty. Urýchľujú prirodzené stárnutie, sú príčinou neopraviteľných miktotrhlín, spôsobujú blednutie farieb, alebo ich menia. Zabráňte u exponátov stratám na hodnote a uchovajte kultúrne dedičstvo pomocou rádiového záznamníku dát zo série Testo 160. Použite rádiový záznamník dát na kontrolu vlhkosti, teploty a tiež na kontrolu intenzity osvetlenia a UV žiarenia. Ochránite tak svoje muzeálne objekty pred poškodením vplyvom okolitej klímy a pred zmenami farieb.

 

Technické parametre Testo 160 IAQ
Meranie vlhkosti  
Merací rozsah 0 do 100 %rv
Presnosť

±2,0 %rF pri +25,0 °C a 20 do 80 %rF
±3,0 %rF pri +25,0 °C a < 20%rF a > 80 %rF
±1,0 %rF hysterezia
±1,0 %rF / ročný drift

Rozlíšenie 0,1 %rv
Meranie absolútneho tlaku  
Merací rozsah 600 do 1100 mbar
Presnosť ±3 mbar pri +22 °C
Rozlíšenie 1 mbar
Meranie CO2  
Merací rozsah 0 do 5000 ppm
Presnosť

±(50 ppm + 2 % z mv) pri 25 °C
Bez externého napájania:
±(100 ppm + 3 % z mv) pri 25 °C

Rozlíšenie 1 ppm
Meranie teploty  
Merací rozsah 0 do +50 °C
Presnosť ±0,5 °C
Rozlíšenie 0,1 °C
Technické parametre  
Rozmery 117 x 82 x 32 mm
Prevádzdkoáv teplota 0 do +50 °C
Odolnosť IP20
Rýchlosť merania v závislosti na cloudovej licencii; Basic: 15 min (nemenné) / Advanced: od 1 min.do 24 h (flexibilné)
Pripojenie k WLAN

podporované bezdrôtové LAN štandardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; možné metódy šifrovania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Výdrž batérie 1 týždeň pri AA batériách
Napájací zdroj sieťový zdroj cez USB, alternatívne 4x AA batéria
Pamäť 32 000 meraní, súčet všetkých kanálov
Skladovacia teplota 0 do +50 °C
Hmotnosť 269 g

Dodatočné parametre

Kategória: Záznamníky a dataloggery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: