Testo 160 IAQ Wifi záznamník dát s integrovanými senzormi pre teplotu, vlhkosť, CO2 a atmosferický tlak

Kód: 0572 2014
1 hodnotenie
Značka: Testo
558 € 669,60 € vrátane DPH
Skladom

Testo 160 IAQ je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Kvalita vzduchu v miestnosti má mimoriadny vplyv na pocit pohodlia a zdravie ľudí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Testo 160 IAQ je súčasťou série záznamníkov dát Testo 160, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre zvláštne požiadavky v múzeách. Kvalita vzduchu v miestnosti má mimoriadny vplyv na pocit pohodlia a zdravie ľudí. Vydýchaný vzduch v miestnosti môže vyvolať únavu, stratu koncentrácie a nevoľnosť. Sledujte spoľahlivo kvalitu vzduchu v miestnosti pomocou wifi záznamníku dát Testo 160 IAQ (indoor air quality - kvalita interiérového vzduchu) a prispejte tak ku optimalizácii klímy v miestnosti.

Obsluha a programovanie záznamníkov je jednoduché a vykonáva sa priamo cez Testo-Cloud.

Sledovanie teploty a vlhkosti vzduchu, CO2 a atmosferického tlaku s wifi záznamníkom dát Testo 160 IAQ
Rádiový záznamník dát Testo 160 IAQ je ideálny na sledovanie kvality vzduchu v miestnosti. Vďaka integrovaným senzorom pre teplotu, vlhkosť vzduchu, CO2 a atmosférickému tlaku precízne zaznamenáva klimatické podmienky v každom priestore. Bez problémov môžete vykonávať aj dlhodobé merania a sledovania.

Namerané dáta sa ukladajú zo záznamníkov cez WLAN (Wifi) sieť priamo do Testo-Cloud. Pri prekročení hraničnej hodnoty ste vďaka funkcii alarmu ihneď upozornení e-mailom, alebo (voliteľné) SMS správou. S Vašim smartfónom s internetom, s tabletom, alebo počítačom máte kedykoľvek a kdekoľvek prístup ku všetkým nameraným hodnotám a analytickým funkciám.

Wifi záznamník dát Testo 160 IAQ - prispôsobiteľný a nenápadný
Testo 160 THE sa dá vďaka svojim malým rozmerom (82 x 117 x 32 mm) a jednoduchému dizajnu bez problémov umiestniť na výstave, alebo vo vitríne. V spojení v voliteľnými, individuálne upraviteľným krytom Deco-Cover (viď. príslušenstvo na dokúpenie) sa dá záznamník optimálne prispôsobiť svojmu okoliu a zostane preto veľmi nenápadný. Vaše vystavované predmety tak ostanú stále v popredí.

Perfektné prepojenie - s rádiovým záznamníkom dát Testo 160 IAQ a Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrálny prvok obsluhy série záznamníkov dát Testo 160 IAQ. S Testo 160 IAQ uložíte svoje namerané dáta cez existujúcu WLAN sieť do Testo-Cloud. Pomocou Testo-Cloud môžete svoj rádiový záznamník dát konfigurovať, nastavovať hraničné hodnoty pre alarm a analyzovať svoje namerané dáta.

Aby ste mali prístup do Testo-Cloud, musíte sa najprv zaregistrovať na www.museum.saveris.net. Inštalácia systému je jednoduchá a dá sa vykonať buď cez prehliadač, alebo pomocou aplikácie Testo Savers 2 App pre iOS a Android.

Podľa požadovaného rozsahu funkcii máte pri používaní Testo-Cloud na výber medzi bezplatnou verziou Basic a rozsiahlejšou verziou Advanced. Pri verzii Advanced máte možnosť pridať až 10 užívateľov na jeden účet a nastaviť si alarm pomocou SMS pri prekročení hraničnej hodnoty.

Oblasti použitia rádiového záznamníku dát Testo 160 IAQ - od kancelárie až po múzeum
Stále a spoľahlivo sledujte kvalitu vzduchu v miestnostiach, alebo frekventovaných priestoroch. Profesionálny rádiový záznamník dát Testo 160 IAQ môže byť použitý napríklad v školách, kanceláriách, alebo múzeách. S jeho pomocou spoľahlivo ochránite Vaše citlivé a cenné exponáty pred poškodením.


Ďalšie výhody a funkcie rádiového záznamníku dát Testo 160 IAQ
Na displeji záznamníku sú vidieť aktuálne merané hodnoty, prekročenie hraničných hodnôt a kapacita batérie. Kvalita vzduchu je zobrazovaná pomocou LED diód na princípe semafóru. Hodnoty pre zmenu farby semafóru je možné ľubovoľne prispôsobiť. Pamäť rádiového záznamníku dát je 32 000 nameraných hodnôt a púzdro je chránené podľa normy IP20. Ideálne sa záznamník prevádzkuje pomocou štandardne dodávaného sieťového zdroja. Alternatívne je možná prevádzka aj štandardnými batériami. Ich životnosť je cca. 1 týždeň a užívateľ si ich môže sám kedykoľvek vymeniť.

Dodávka obsahuje: rádový záznamník dát Testo 160 IAQ, bezplatný prístup do Testo-Cloud (verzia Basic), sieťový zdroj s USB, nástenný držiak vrátane odblokovacieho zariadenia a lepiacej pásky, etiketa s QR kódom, návod a 4x AA batérie

Aplikácie:

0572-2165-application-testo-160-probe-coloured-V4_im6c

Sledovanie mikroklímatu vo vitrínach
Spoľahlivé sledovanie okolitých podiemok vo vitríne hraje rozhodujúcu úlohu pri ochrane cenných a citlivých exponátov. Nestabilná mikroklíma vo vitríne môže viesť k poškodeniu objektov. Rádiový záznamník dát zo série Testo 160 rozpozná prekročenie kritických hraničných hodnôt a svvojím alarmom garantuje bezoečnosť Vašich muzeálnych exponátov. Tento malý rádiová záznamník dát môže byť nenápadne umiestnený aj vo vitríne.

 

0572-2023-application-testo-160-THE-with-colourcover-V3_master

Kontrola a dokumentácia klimatikckých podmienok v expozičnej miestosti, archívoch a inde
Maľby, sochy a iné vystavené predmety môžu byť ťažko poškodené kvôli nevhodným mikroklimatickým podmienkam vo výstavnej miestnosti. MIkrotrhliny, ktoré sa vplyvom zlých podmienok postupne zväčšujú majú za dôsledok znehodnotenie umeleckých diel. S wifi záznamníkom rady Testo 160 dokonale kolntrolujete a dokumentujete teplotu a vlhkosť vzduchu pri každom exponáte a zaručíte tak jeho dlhú životnosť. Ukladaním dát z merania na Testo-Cloude nie len preukazujete prenajímateľovi exponátov dodržanie podmienok zmluvy, ale môžete im umožniť prístup na cloud na sledovanie aktuálnych podmienok na výstave. Vďaka jednoduchému dizajnu a prispôsobiteľným krytom umiestnite záznamník nenápadne v každej miestnosti na každej výstave.

 

 0572-2023-application-testo-160-THE-without-colourcover-V4_master

Sledovanie okolitých podmienok v archívoch a skladových priestoroch
Múzeá väčšinou vystavujú iba zlomok zo svojej zbierky. Väčšsina je uložená v archívoch a skladových priestoroch. Je preto obzvlášť dôležité, priam nevyhnutné monitorovať a dokumentovať teplotu a vlhkosť vzduchu v týchto priestoroch pre zachovanie kvality a zaručenie dlhej životnosti kultúrneho dedičstva. Zaručíte tak spomalenie prirodzeného stárnutia. Neváhajte a investujte do wifi záznamníkov dát a postarajte sa o cenné kúsky Vašej zbierky.

 

 0572-2024-application-testo-160-THl-without-colour-cover-V1_master

Ochrana muzeálnych objektov meraním intenzity osvetlenia a klímatu
Nevhodné svetelné pomery a tiež nevyhovujúca priestorová klíma predstavujú veľké nebezpečenstvo pre vystavované objekty. Urýchľujú prirodzené stárnutie, sú príčinou neopraviteľných miktotrhlín, spôsobujú blednutie farieb, alebo ich menia. Zabráňte u exponátov stratám na hodnote a uchovajte kultúrne dedičstvo pomocou rádiového záznamníku dát zo série Testo 160. Použite rádiový záznamník dát na kontrolu vlhkosti, teploty a tiež na kontrolu intenzity osvetlenia a UV žiarenia. Ochránite tak svoje muzeálne objekty pred poškodením vplyvom okolitej klímy a pred zmenami farieb.

 

Technické parametre Testo 160 IAQ
Meranie vlhkosti  
Merací rozsah 0 do 100 %rv
Presnosť

±2,0 %rF pri +25,0 °C a 20 do 80 %rF
±3,0 %rF pri +25,0 °C a < 20%rF a > 80 %rF
±1,0 %rF hysterezia
±1,0 %rF / ročný drift

Rozlíšenie 0,1 %rv
Meranie absolútneho tlaku  
Merací rozsah 600 do 1100 mbar
Presnosť ±3 mbar pri +22 °C
Rozlíšenie 1 mbar
Meranie CO2  
Merací rozsah 0 do 5000 ppm
Presnosť

±(50 ppm + 2 % z mv) pri 25 °C
Bez externého napájania:
±(100 ppm + 3 % z mv) pri 25 °C

Rozlíšenie 1 ppm
Meranie teploty  
Merací rozsah 0 do +50 °C
Presnosť ±0,5 °C
Rozlíšenie 0,1 °C
Technické parametre  
Rozmery 117 x 82 x 32 mm
Prevádzdkoáv teplota 0 do +50 °C
Odolnosť IP20
Rýchlosť merania v závislosti na cloudovej licencii; Basic: 15 min (nemenné) / Advanced: od 1 min.do 24 h (flexibilné)
Pripojenie k WLAN

podporované bezdrôtové LAN štandardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; možné metódy šifrovania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Výdrž batérie 1 týždeň pri AA batériách
Napájací zdroj sieťový zdroj cez USB, alternatívne 4x AA batéria
Pamäť 32 000 meraní, súčet všetkých kanálov
Skladovacia teplota 0 do +50 °C
Hmotnosť 269 g

Dodatočné parametre

Kategória: Záznamníky a dataloggery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie