Testo 175 T2 2-kanálový datalogger teploty

Kód: 0572 1752
Neohodnotené
Značka: Testo
208 € 249,60 € vrátane DPH
Skladom

Datalogger teploty Testo 175 T2 je vhodný vtedy, keď potrebujete jedným prístrojom sledovať teplotu vzduchu a zároveň na druhom kanály zaznamenávať ďalšiu teplotu (napr. teplotu jadra). Obzvlášť pri skladovaní potravín je vhodné vykonávať paralelnú kontrolu teploty okolitých podmienok a tovaru samotného.

Detailné informácie

Podrobný popis

Datalogger teploty Testo 175 T2 je vhodný vtedy, keď potrebujete jedným prístrojom sledovať teplotu vzduchu a zároveň na druhom kanály zaznamenávať ďalšiu teplotu (napr. teplotu jadra). Obzvlášť pri skladovaní potravín je vhodné vykonávať paralelnú kontrolu teploty okolitých podmienok a tovaru samotného.

Datalogger teploty Testo 175 T2 je vybavený interným senzorom a konektorom pre externú teplotnú sondu. Ideálne využitie je, keď chcete merať nielen teplotu vzduchu v priestore, ale zároveň vykonávať ďalšiu kontrolu teploty (napr. námatkovú kontrolu teploty jadra). Okrem iného je prístroj praktický aj pri skladovaní a spracovaní potravín: meriate okolité podmienky Vášho tovaru v skladovacích priestoroch, alebo chladiarniach a súčasne kontrolujete, aká je teplota tovaru samotného - napr. pomocou vpichovacej sondy (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie). Taktiež je možná kontrola teploty v medzipriestoroch balenia. Výsledky merania z oboch kanálov sa bezpečne ukladajú vo Vašom záznamníku teploty.

 • ideálny pre dlhodobé meranie teploty: kapacita pamäti na 1 milión nameraných hodnôt, životnosť batérii až 3 roky
 • dodávané vrátane nástenného držiaku
 • integrované rozhranie USB a pre SD-kartu na vyčítanie dát
 • v zhode s HACCP, certifikát podľa EN 12830, krytie IP65
 • profesionálne sledovanie teploty v chladiacich a mraziacich priestoroch
 • vyhodnotenie dát: na výber sú tri varianty softvéru, softvér Basic sa dá stiahnuť bezplatne


Najmodernejšia meracia technika, vysoké zabezpečenie dát
Teplotná sonda, ktorá je pevne zabudovaná v dataloggery sa jedná o sondu NTC, ktorá meria s vysokou presnosťou (±0.5 °C). Merací rozsah internej teplotnej sondy je od -35 °C do +55 °C. Datalogger teploty sa tak dá veľmi dobre použiť aj v chladiarniach, alebo mraziacich halách.

Presnosť a merací rozsah voliteľne pripojiteľnej sondy NTC závisí od zvoleného modelu. S vhodnou teplotnou sondou sú napr. možné aj merania vo vyšších teplotných rozsahoch (do +120 °C).

Na displeji sú zobrazené aktuálne merané hodnoty, nastavené hraničné hodnoty, prekročenie hraničných hodnôt, hodnoty min. / max. a kapacita batérie. Máte tak kedykoľvek prehľad aj bez pripájania záznamníku k počítaču. Veľká kapacita pamäti až na 1 milión nameraných hodnôt a výdrž batérii až 3 roky umožňujú pri kratšom intervale merania menej časté vyčítanie dataloggeru. Štandardné batérie AAA si môže užívateľ kedykoľvek sám vymeniť. Pri použití dataloggeru teploty Testo 175 T2 sa môžete spoľahnúť na vysoké zabezpečenie dát. Dokonca ani pri vybitej batérii, alebo jej výmene sa namerané dáta nestratia.

Schválený a certifikovaný pre použitie v oblasti potravinárstva

 • schválený skúšobňou ATP v TÜV Süd podle EN 12830
 • v zhode s HACCP a s certifikátom HACCP International
 • trieda krytia IP65: datalogger teploty tak môže zostať pri čistení skladovacích hál, alebo vnútorných priestorov nákladných áut na mieste merania


Programovanie a vyhodnotenie dataloggeru teploty
Pre naprogramovanie a načítanie Vášho záznamníku teploty a tiež pre vyhodnotenie nameraných dát na počítači máte na výber medzi troma verziami softvéru:

 • Softvér ComSoft Basic - bezplatné stiahnutie - pre rýchle naprogramovanie dataloggeru teploty a jednoduchú analýzu dát
 • Softvér ComSoft Professional - na dokúpenie - ponúka rôzne možnosti detailného vyhodnotenia teploty
 • Softvér ComSoft CFR 21 Part 11 - na dokúpenie - optimálny pre špeciálne požiadavky podľa CFR 21 Part 11 v oblasti liečiv

Pozor: na naprogramovanie dataloggeru potrebujete USB kábel, ktorý nie je súčasťou dodávky, avšak v prípade potreby je ho možné dodatočne dokúpiť. Prenos nameraných dát do počítača môže prebiehať buď cez USB kábel, alebo cez SD kartu (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie).

Dodávka obsahuje: Testo 175 T2 s interným teplotným senzorom (NTC), konektor pre externú sondu (pre sondu typu NTC, nie je súčasťou balenia), nástenný držiak, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre Testo 175 T2
Pamäť 1.000.000 nameraných hodnôt
Prevádzková teplota -35 … +55 °C
Skladovacia teplota -35 … +55 °C
Rozmery 89 x 53 x 27 mm
Typ sondy / senzoru NTC
NTC sonda  
Merací rozsah -35 … +55 °C vnútorne, -40 … +120 °C externe
Presnosť ±0,5 °C (-35 … +55 °C) vnútorná
Rozlíšenie 0,1 °C
Externé sondy  
Možnost externej sondy Áno

Dodatočné parametre

Kategória: Záznamníky a dataloggery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: