Testo 606-1 Vlhkomer pre meranie vlhkosti materiálov

Kód: 0560 6060
Neohodnotené
Značka: Testo
94 € 112,80 € vrátane DPH
Skladom

Vlhkomer testo 606-1 presvedčí praktickým formátom, jednoduchou obsluhou, presnými výsledkami meraní a spôsobilosťou pre mäkké a tvrdé drevo a stavebné materiály.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlhkomer testo 606-1 pomocou vpichu dvoma elektródami spoľahlivo sníma vlhkosť dreva a stavebných materiálov a zobrazuje vlhkosť materiálov v hmotnostných percentách vztiahnutých na sušinu (hmotnosť sušiny).

Namerané hodnoty je možné vďaka funkcii Hold a podsvietenému displeju kedykoľvek ľahko odčítať. Vlhkomer môžete vďaka puzdru na opasok a násuvnej ochrannej krytke bezpečne ukladať. Pútko na ruku chráni prístroj pri používaní pred spadnutím.

Praktický: vo vlhkomeri testo 606-1 sú uložené krivky materiálov

S pomocou kriviek materiálov pre drevo a stavebné materiály môžete nechať zobraziť vlhkosť materiálu priamo v hmotnostných percentách. Vo vlhkomeri testo 606-1 je uložený veľký výber kriviek.

Krivky pre presné meranie vlhkosti dreva:
 • buk
 • smrek
 • smrekovec
 • dub
 • borovica
 • javor
Krivky pre vyhľadanie mokrých miest u stavebných materiálov:
 • cementový poter
 • beton
 • sadra
 • anhydritový poter
 • cementová malta
 • vápenná malta
 • tehla

Rozsah dodávky

Obsah dodávky:
Vlhkomer testo 606-1 vrátane ochrannej krytky, puzdra na opasok, výstupného protokolu z výroby a batérií.

Meranie vlhkosti dreva

Pre ďalšie spracovanie a využitie skladovaných drevených materiálov je zásadná ich vlhkosť. Použitie nesprávne vysušeného dreva môže spôsobiť mechanické deformácie (zmršťovanie a napučanie), čo vedie k poškodeniu nábytku alebo celých nosných konštrukcií budov. Z tohto dôvodu musia pred ďalším spracovaním stolári a tesári posúdiť drevo pomocou merania vlhkosti.

Ku každodennej práci kominárov patrí kontrola vlhkosti palív, ako je drevo alebo pelety. Vysoký obsah vody v palive znamená stratu výhrevnosti a plytvanie zdrojmi.

Všetky prístroje na meranie vlhkosti dreva od firmy Testo, merajú obsah vlhkosti vo hmotnostných percentách, vztiahnutých na suchú hmotnosť materiálu.

Z meracích metód sa používa meranie odporu pomocou elektrickej vodivosti materiálu alebo rozptylové metódy, kedy sa meria pomocou elektrického poľa v materiáli.

Testo 606-1 je veľmi praktický a ľahko použiteľný vreckový vlhkomer pre meranie vlhkosti materiálu. Pomocou uložených charakteristík pre rôzne druhy materiálu je výsledok zobrazovaný vo hmotnostných percentách. Pre meranie vlhkosti dreva sú k dispozícii charakteristiky pre buk, smrek, smrekovec, dub, borovicu a javor. V prístroji je uložených tiež päť charakteristík stavebných materiálov.

Meranie sa vykonáva pomocou dvoch elektród, ktoré sa zatlačia do materiálu.Testo 606-2 meria okrem vlhkosti materiálu tiež teplotou. Vďaka tomu je možné priamo na mieste, rýchlo a spoľahlivo posúdiť podmienky sušenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlhkomery
Krivky pre presné meranie vlhkosti dreva:: buk, smrek, smrekovec, dub, borovica, javor
Krivky pre vyhľadanie mokrých miest u stavebných materiálov:: cementový poter, beton, sadra, anhydritový poter, cementová malta, vápenná malta, tehla
? Vlhkost materiálu: Materiál
? Hlavní technická data: Rozměry

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie