Testo 606-1 Vlhkomer pre meranie vlhkosti materiálov

Kód: 0560 6060
Neohodnotené
Značka: Testo
110 € 132 € vrátane DPH
Skladom

Vlhkomer testo 606-1 presvedčí praktickým formátom, jednoduchou obsluhou, presnými výsledkami meraní a spôsobilosťou pre mäkké a tvrdé drevo a stavebné materiály.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlhkomer testo 606-1 pomocou vpichu dvoma elektródami spoľahlivo sníma vlhkosť dreva a stavebných materiálov a zobrazuje vlhkosť materiálov v hmotnostných percentách vztiahnutých na sušinu (hmotnosť sušiny).

Namerané hodnoty je možné vďaka funkcii Hold a podsvietenému displeju kedykoľvek ľahko odčítať. Vlhkomer môžete vďaka puzdru na opasok a násuvnej ochrannej krytke bezpečne ukladať. Pútko na ruku chráni prístroj pri používaní pred spadnutím.

Praktický: vo vlhkomeri testo 606-1 sú uložené krivky materiálov

S pomocou kriviek materiálov pre drevo a stavebné materiály môžete nechať zobraziť vlhkosť materiálu priamo v hmotnostných percentách. Vo vlhkomeri testo 606-1 je uložený veľký výber kriviek.

Krivky pre presné meranie vlhkosti dreva:
 • buk
 • smrek
 • smrekovec
 • dub
 • borovica
 • javor
Krivky pre vyhľadanie mokrých miest u stavebných materiálov:
 • cementový poter
 • beton
 • sadra
 • anhydritový poter
 • cementová malta
 • vápenná malta
 • tehla

Rozsah dodávky

Obsah dodávky:
Vlhkomer testo 606-1 vrátane ochrannej krytky, puzdra na opasok, výstupného protokolu z výroby a batérií.

Meranie vlhkosti dreva

Pre ďalšie spracovanie a využitie skladovaných drevených materiálov je zásadná ich vlhkosť. Použitie nesprávne vysušeného dreva môže spôsobiť mechanické deformácie (zmršťovanie a napučanie), čo vedie k poškodeniu nábytku alebo celých nosných konštrukcií budov. Z tohto dôvodu musia pred ďalším spracovaním stolári a tesári posúdiť drevo pomocou merania vlhkosti.

Ku každodennej práci kominárov patrí kontrola vlhkosti palív, ako je drevo alebo pelety. Vysoký obsah vody v palive znamená stratu výhrevnosti a plytvanie zdrojmi.

Všetky prístroje na meranie vlhkosti dreva od firmy Testo, merajú obsah vlhkosti vo hmotnostných percentách, vztiahnutých na suchú hmotnosť materiálu.

Z meracích metód sa používa meranie odporu pomocou elektrickej vodivosti materiálu alebo rozptylové metódy, kedy sa meria pomocou elektrického poľa v materiáli.

Testo 606-1 je veľmi praktický a ľahko použiteľný vreckový vlhkomer pre meranie vlhkosti materiálu. Pomocou uložených charakteristík pre rôzne druhy materiálu je výsledok zobrazovaný vo hmotnostných percentách. Pre meranie vlhkosti dreva sú k dispozícii charakteristiky pre buk, smrek, smrekovec, dub, borovicu a javor. V prístroji je uložených tiež päť charakteristík stavebných materiálov.

Meranie sa vykonáva pomocou dvoch elektród, ktoré sa zatlačia do materiálu.Testo 606-2 meria okrem vlhkosti materiálu tiež teplotou. Vďaka tomu je možné priamo na mieste, rýchlo a spoľahlivo posúdiť podmienky sušenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Vlhkomery
Krivky pre presné meranie vlhkosti dreva:: buk, smrek, smrekovec, dub, borovica, javor
Krivky pre vyhľadanie mokrých miest u stavebných materiálov:: cementový poter, beton, sadra, anhydritový poter, cementová malta, vápenná malta, tehla
? Vlhkost materiálu: Materiál
? Hlavní technická data: Rozměry

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: