Testo 720 1-kanálový teplomer Pt100/NTC

Kód: 0560 7207
Neohodnotené
Značka: Testo
1 € 1,20 € vrátane DPH
Ukončená výroba

VÝROBA UKONČENÁ

Detailné informácie

Podrobný popis

Prístroj Testo 720 je robustný teplomer pre presné meranie teploty vzduchu, povrchov a ponorením do médii v rozsahu merania od -100 do +800°C. Ku jedno kanálovému meraciemu prístroju je možné pripojiť sondy Pt100 a NTC.

Prístroj Testo 720 je robustný teplomer pre presné meranie teploty vzduchu, povrchov a ponorením do médii v rozsahu merania od -100 do +800°C. Ku jedno kanálovému meraciemu prístroju je možné pripojiť sondy Pt100 a NTC. Prístroj je v spojení s ochranným púzdrom TopSafe (rovnako ako sondy so skleneným opláštením, ktoré sa osvedčili pri každodennej práci v laboratóriách, obe voliteľne k dokúpeniu) odolný proti agresívnym médiám.

Užívateľ si môže do prístroja sám uložiť hraničné hodnoty. Akonáhle dôjde k prekročeniu (nad, alebo pod) týchto hodnôt, rozozvučí sa akustický výstražný signál. Okrem toho prístroj priebežne zobrazuje na svojom veľkom, podsvietenom displeji minimálne a maximálne namerané hodnoty. Pokiaľ je to potrebné, dajú sa priamo na mieste merania vytlačiť namerané výsledky pomocou tlačiarne protokolov Testo (voliteľne k dokúpeniu).

 • teplomer Testo 720 bol vyvinutý pre špeciálne požiadavky praxe v laboratóriách a v priemysle. Ku prístroju je možné pripojiť širokú škálu rôznych sond pre meranie povrchovej teploty, teploty vzduchu a pre vpichovacie merania
 • ideálne vhodný pre použitie v laboratóriách a priemysle
 • priebežné zobrazovanie hodnôt min. a max.
 • akustický alarm (nastaviteľné hraničné hodnoty)
 • s TopSafe púzdrom je odolný voči agresívnym médiám (s TopSafe a nasunutou sondou zodpovedá merací prístroj triede odolnosti IP65)
 • tlačidlo Hold pre podržanie nameranej hodnoty
 • veľký, podsvietený displej
 • tlač nameraných dát priamo na mieste merania pomocou tlačiarne Testo (voliteľne k dokúpeniu)

Teplomer Testo 720: všestranný a presný
Spoľahlivá technika merania a rozmanité príslušenstvo, ktoré sa dá dokúpiť, robia z tohoto teplomeru ideálny nástroj pre širokú škálu aplikácii v laboratóriách a priemysle.

Ku teplomeru Testo 720 je možné pripojiť sondu Pt100, alebo NTC sondu. S teplomerom Testo 720 môžete merať ako povrchovú teplotu, tak aj teplotu vzduchu a vykonávať merania ponorením do médii. Nepretržité zobrazovanie hodnôt min. a max, veľký podsvietený displej, ľubovoľne nastaviteľné hraničné hodnoty a akustický alarm pri prekročení hraničnej hodnoty dopĺňajú vybavenie orientované na prax.

Teplomer Testo 720: optimálny pre použitie v laboratóriách 
V oblasti laboratórneho meranie je možné teplomer Testo 720 vybaviť pre špecifické požiadavky laboratória (všetko voliteľné príslušenstvo na dokúpenie).

 • laboratórna teplotná sonda Pt100: táto teplotná sonda má sklenené opláštenie a je odolná voči agresívnym médiám
 • ochranné púzdro TopSafe: toto robustné ochranné púzdro ponúka ochranu pred nečistotou, nárazmi a agresívnymi médiami. V prípade, že je nasadená sonda, spĺňa teplomer s ochranným púzdrom triedu odolnosti IP65
 • rýchlotlačiareň Testo: rýchla a dôkladná dokumentácia výsledkov merania pomocou rýchlotlačiarne Testo. Úplne jednoducho vytlačíte výsledky merania kdekoľvek a kedykoľvek.

Upozornenie: na uvedenie teplomeru do prevádzky je potrebná sonda (nie je súčasťou dodávky). Presnosť merania sa skladá z presnosti sondy a presnosti teplomeru.

Dodávka obsahuje: Testo 720, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre Testo 720
Pt100 sonda  
Merací rozsah -100 … +800 °C
Rozlíšenie 0.1 °C
Sonda Typ J (Fe-CuNi)  
Presnosť ±0.2% z nam. hodn. (+200 … +800 °C) / ±0.2 °C (zvyšok rozsahu)
Technické dáta  
Prevádzková teplota -20 … +50 °C
Skladovacia teplota -30 … +70 °C
Typ batérie 9V článková batéria
Výdrž batérie 70 hod.
Rozmery 182 x 64 x 40 mm
Materiál pášťa ABS
Typ sondy / senzoru NTC, Pt100
NTC sonda  
Merací rozsah -50 … +150 °C
Presnosť ±0.2 °C (-25 … +40 °C) / ±0.3 °C (+40.1 … +80 °C) / ±0.4 °C (+80.1 … +125 °C) ±0.5 °C (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie 0.1 °C
Externé sondy  
Povinná externá sonda Áno
Možnost externej sondy Áno

Dodatočné parametre

Kategória: Teplomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: