Testo 720 1-kanálový teplomer Pt100/NTC

Kód: 0560 7207
Neohodnotené
Značka: Testo
181 € 217,20 € vrátane DPH
Skladom

Prístroj Testo 720 je robustný teplomer pre presné meranie teploty vzduchu, povrchov a ponorením do médii v rozsahu merania od -100 do +800°C. Ku jedno kanálovému meraciemu prístroju je možné pripojiť sondy Pt100 a NTC.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prístroj Testo 720 je robustný teplomer pre presné meranie teploty vzduchu, povrchov a ponorením do médii v rozsahu merania od -100 do +800°C. Ku jedno kanálovému meraciemu prístroju je možné pripojiť sondy Pt100 a NTC. Prístroj je v spojení s ochranným púzdrom TopSafe (rovnako ako sondy so skleneným opláštením, ktoré sa osvedčili pri každodennej práci v laboratóriách, obe voliteľne k dokúpeniu) odolný proti agresívnym médiám.

Užívateľ si môže do prístroja sám uložiť hraničné hodnoty. Akonáhle dôjde k prekročeniu (nad, alebo pod) týchto hodnôt, rozozvučí sa akustický výstražný signál. Okrem toho prístroj priebežne zobrazuje na svojom veľkom, podsvietenom displeji minimálne a maximálne namerané hodnoty. Pokiaľ je to potrebné, dajú sa priamo na mieste merania vytlačiť namerané výsledky pomocou tlačiarne protokolov Testo (voliteľne k dokúpeniu).

 • teplomer Testo 720 bol vyvinutý pre špeciálne požiadavky praxe v laboratóriách a v priemysle. Ku prístroju je možné pripojiť širokú škálu rôznych sond pre meranie povrchovej teploty, teploty vzduchu a pre vpichovacie merania
 • ideálne vhodný pre použitie v laboratóriách a priemysle
 • priebežné zobrazovanie hodnôt min. a max.
 • akustický alarm (nastaviteľné hraničné hodnoty)
 • s TopSafe púzdrom je odolný voči agresívnym médiám (s TopSafe a nasunutou sondou zodpovedá merací prístroj triede odolnosti IP65)
 • tlačidlo Hold pre podržanie nameranej hodnoty
 • veľký, podsvietený displej
 • tlač nameraných dát priamo na mieste merania pomocou tlačiarne Testo (voliteľne k dokúpeniu)

Teplomer Testo 720: všestranný a presný
Spoľahlivá technika merania a rozmanité príslušenstvo, ktoré sa dá dokúpiť, robia z tohoto teplomeru ideálny nástroj pre širokú škálu aplikácii v laboratóriách a priemysle.

Ku teplomeru Testo 720 je možné pripojiť sondu Pt100, alebo NTC sondu. S teplomerom Testo 720 môžete merať ako povrchovú teplotu, tak aj teplotu vzduchu a vykonávať merania ponorením do médii. Nepretržité zobrazovanie hodnôt min. a max, veľký podsvietený displej, ľubovoľne nastaviteľné hraničné hodnoty a akustický alarm pri prekročení hraničnej hodnoty dopĺňajú vybavenie orientované na prax.

Teplomer Testo 720: optimálny pre použitie v laboratóriách 
V oblasti laboratórneho meranie je možné teplomer Testo 720 vybaviť pre špecifické požiadavky laboratória (všetko voliteľné príslušenstvo na dokúpenie).

 • laboratórna teplotná sonda Pt100: táto teplotná sonda má sklenené opláštenie a je odolná voči agresívnym médiám
 • ochranné púzdro TopSafe: toto robustné ochranné púzdro ponúka ochranu pred nečistotou, nárazmi a agresívnymi médiami. V prípade, že je nasadená sonda, spĺňa teplomer s ochranným púzdrom triedu odolnosti IP65
 • rýchlotlačiareň Testo: rýchla a dôkladná dokumentácia výsledkov merania pomocou rýchlotlačiarne Testo. Úplne jednoducho vytlačíte výsledky merania kdekoľvek a kedykoľvek.

Upozornenie: na uvedenie teplomeru do prevádzky je potrebná sonda (nie je súčasťou dodávky). Presnosť merania sa skladá z presnosti sondy a presnosti teplomeru.

Dodávka obsahuje: Testo 720, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre Testo 720
Pt100 sonda  
Merací rozsah -100 … +800 °C
Rozlíšenie 0.1 °C
Sonda Typ J (Fe-CuNi)  
Presnosť ±0.2% z nam. hodn. (+200 … +800 °C) / ±0.2 °C (zvyšok rozsahu)
Technické dáta  
Prevádzková teplota -20 … +50 °C
Skladovacia teplota -30 … +70 °C
Typ batérie 9V článková batéria
Výdrž batérie 70 hod.
Rozmery 182 x 64 x 40 mm
Materiál pášťa ABS
Typ sondy / senzoru NTC, Pt100
NTC sonda  
Merací rozsah -50 … +150 °C
Presnosť ±0.2 °C (-25 … +40 °C) / ±0.3 °C (+40.1 … +80 °C) / ±0.4 °C (+80.1 … +125 °C) ±0.5 °C (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie 0.1 °C
Externé sondy  
Povinná externá sonda Áno
Možnost externej sondy Áno

Dodatočné parametre

Kategória: Teplomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie