Testo 420 Sada na meranie objemového prietoku

Kód: 0563 4200
Neohodnotené
Značka: Testo
2 756 € –10 % 2 480 € 2 976 € vrátane DPH
Skladom

Riešenie je tvorené z meracieho prístroja Testo 420, základného telesa s držiakom na merací prístroj, na ktorý sa upevní merací nádstavec s integrovaným usmerňovačom prúdenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prístroj na meranie objemového prietoku Testo 420 je ľahké, presné a komfortné riešenie pre regulovanie objemových prietokov na veľkoplošných vzduchotechnických výustkách (na strane vstupu aj výstupu). S hmotnosťou iba 2,9 kg je najľahším riešením na trhu. Vďaka svojmu integrovanému usmerňovaču prúdenia zaručuje presné výpočty objemového prietoku na vírivých anemostatoch.

  • prístroj na meranie objemového prietoku pre väčšie stropné výustky meria objemový prietok, teplotu a relatívnu vlhkosť
  • s obdivuhodne nízkou hmotnosťou 2,9 kg je najľahším prístrojom na trhu
  • presné meranie aj na vírivých anemostatoch vďaka integrovanému usmerňovaču objemového prietoku
  • rýchla inštalácia, komfortná obsluha a možnosť vytvorenia protokolu priamo na mieste merania pomocou aplikácie pre smartfóny


Riešenie je tvorené z meracieho prístroja Testo 420, základného telesa s držiakom na merací prístroj, na ktorý sa upevní merací nádstavec s integrovaným usmerňovačom prúdenia. Tieto nástavce sa dodávajú v niekoľkých rozmeroch, viď. príslušenstvo.

S prístrojom pre meranie objemového prietoku Testo 420 pre väčšie vzduchové vpuste a výustky môžete rýchlo a presne vyhovieť hygienickým smerniciam a predpisom, ktoré sa týkajú kvality vzduchu. Spoľahlivo pomáha pri výpočte celkového objemového prietoku vo vzduchotechnických zariadeniach v nemocniciach, kancelárskych, alebo nebytových budovách.

Vysoká presnosť merania na vírivých anemostatoch vďaka usmerňovaču objemového prietoku
Meranie objemového prietoku prebieha často na vírivých anemostatoch. Prúdenie vzduchu je na týchto výustkách často merané chybne kvôli zvírenému vzduchu. So špeciálnym nástavcom pre meranie objemového prietoku Testo 420 sa dajú tieto chyby merania v podstatnej miere redukovať. Integrovaný usmerňovač prúdenia zjemní turbulencie a zmení ich na takmer rovnomerný prúd vzduchu. Takto sa presne vypočíta objemový prietok v rozsahu od 40 … 4.000 m3/hod.

Výnimočne ľahký prístroj pre meranie objemového prietoku s rýchlou inštaláciou
Prístroj Testo 420 s ergonomickými rukoväťami a naklápacím displejom má výnimočnú hmotnosť menej ako 2,9 kg. Časté meranie objemového prietoku vo veľkých priestoroch a tiež merania nad hlavou sa vykonávajú komfortne a s istotou. Tlačítko na základnom telese zaručuje jednoduché snímanie nameraných hodnôt.

Merací nádstavec, ktorý je štandardne dodávaný s prístrojom má rozmer 610 x 610 mm. Ako príslušenstvo ponúkame nástavce aj v iných rozmeroch. Pre vzduchové vpuste a výustky, ktoré sa nachádzajú obzvlášť vysoko ponúkame použitie voliteľného statívu. Dá sa vysunúť až do výšky 4 metrov. Vďaka napínacím výstuhám je inštalácia meracieho nástavca s integrovaným usmerňovačom prúdenia vzduchu rýchla a jednoduchá. Kufor s kolieskami, ktorý je súčasťou dodávky zabezpečuje bezpečnú a komfortnú prepravu.

Vytvorenie a odoslanie protokolu o meraní priamo na mieste mernia
Využite ďalšiu praktickú funkciu a stiahnite si bezplatnú aplikáciu Testo 420 pre smartfóny a tablety. Vďaka tejto aplikácii sa dajú smartfóny a tablety pomocou Bluetooth použiť ako ďalší displej a diaľkové ovládanie. Obzvlášť praktické pri meraniach so statívom na vysokých stropoch.
Aplikácia umožňuje meranie on-line na vzduchotechnických zariadeniach prostredníctvom funkcie Start a Stop a ukladanie nameraných dát vo formáte txt. S aplikáciou môžete priamo na mieste vytvoriť protokol z merania. Výsledky merania ako napríklad celkový objemový prietok a intervaly výmeny vzduchu môžu byť priamo priradené predlohám protokolu, špecificky podľa zákazníka. Pomocou funkcie Mail nakoniec odošlete svoje namerané hodnoty a protokoly. Výrazne tak ušetríte čas a zvýšite efektivitu.

Názov aplikácie: Testo 420 (App Store, Google Play)
Požiadavky na systém: iOS 7.1 / Android 4.3 alebo novší a Bluetooth 4.0.

Stiahnutie pre Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=de.testo.flowhoodapp&hl=sk
Stiahnutie pre iOS - https://itunes.apple.com/us/app/testo-420/id1011111546?mt=8

Prístroj pre meranie objemového prietoku s odnímateľným meracím prístrojom
Prístroj pre meranie objemového prietoku pre vzduchotechnické zariadenia Testo 420 je vybavený meracím prístrojom pre zobrazenie nameraných dát. Pre komfortné odčítanie nameraných hodnôt je možné prístroj sklopiť a vybrať. S meracím prístrojom Testo 420 meriate rýchlosť prúdenia, objemový prietok, absolútny tlak, teplotu a relatívnu vlhkosť. Pri nízkych tlakoch sa o vyššiu presnosť postará automatické nulovanie.

Na veľkom, podsvietenom displeji sa dajú jednoducho odčítať všetky namerané hodnoty. Pre analýzu a dokumentáciu je možné namerané dáta ukladať do pamäte a prostredníctvom pripojenia k aplikácii priamo na mieste merania vytvoriť protokoly z merania na smartfóne, alebo tablete. Správa nameraných dát na počítači prebieha úplne jednoducho a bez žiadneho dodatočného softvéru. Pripojenie k počítaču je systémom Plug and Play. 
Prístroj pre meranie objemového prietoku Testo 420 s integrovaným meracím prístrojom nebol vyvinutý iba pre meranie objemového prietoku na väčších stropných výustkách. Merací prístroj sa dá od meracieho nástavca jednoducho odpojiť a použiť samostatne na meranie tlaku, prúdenia a objemového prietoku v kanále. Ušetríte tak náklady na kúpu ďalšieho meracieho prístroja.
Pre meranie v kanále musíte pripojiť Prandtlovu trubicu a pripojovacie hadičky (oboje nutné doobjednať ako príslušenstvo, nie je v cene). Pri meraní je možné vytvoriť časovú a bodovú strednú hodnotu, ako aj kombináciu časového a bodového priemerovania pomocou jednoduchého zadania geometrie kanála.

Technické parametre:
Typ batérie: Typ AA
Pamäť: 2 GB interná
Prevádzková teplota: -5 ... +60 °C
Skladovacia teplota: -20 ... +60 °C
Životnost batérie: 30 hod.
Hmotnosť: 2900 g
Rozmery: 145 x 38 x 167 mm
Typ sondy/senzora: NTC
Rozmery: 145 x 38 x 167 mm
Displej: Bodová matrica s podsvietením

NTC sonda
Merací rozsah: -20 ... +70 °C
Presnosť: ±0.5 °C (0 ... +70 °C) ±0.8 °C (-20 ... 0 °C)
Rozlíšenie: 0,1 °C / °F

Kapacitný vlhkostný senzor
Merací rozsah: 0 ... 100 %rv
Presnosť: 0.1 %rv
Rozlíšenie: ±1.8 %rv +3 % z nam.h. pri +25 °C (5 ... 80 %rv)

Diferenčný tlak
Merací rozsah: 0 ... 120 Pa
Presnosť: 0.001 Pa
Rozlíšenie: ±2 % z nam.h. +0.05 Pa

Možnost externej sondy Áno

Obsah balenia: Testo 420, základné teleso, merací nádstavec 610 x 610 mm s integrovaným usmerňovačom prúdenia, napínacie tyče, USB kábel, batéria, kufor na kolieskach, výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrologii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Dodatočné parametre

Kategória: Prietokomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: