Testo 308 Prístroj na meranie sadzového čísla

Kód: 0632 0308
Neohodnotené
Značka: Testo
1 € 1,20 € vrátane DPH
Ukončená výroba

UKONČENÁ VÝROBA - Rýchle a jednoduché meranie sadzového čísla: špeciálne na túto úlohu bol vyvinutý prístroj Testo 308. Namiesto manuálneho, alebo poloautomatického meranie profitujete z technického pokroku: prístroj merania sadzové číslo digitálne a zjednodušuje tým dokumentáciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

UKONČENÁ VÝROBA

Rýchle a jednoduché meranie sadzového čísla: špeciálne na túto úlohu bol vyvinutý prístroj Testo 308. Namiesto manuálneho, alebo poloautomatického meranie profitujete z technického pokroku: prístroj merania sadzové číslo digitálne a zjednodušuje tým dokumentáciu.

  • plne automatické meranie sadzového čísla
  • užívateľsky príjemná navigácia v menu, prehľadný displej podsvietený pomocou LED diódi, jednoduchá výmena rolky s filtrom
  • schválené TÜV
  • voliteľne možnosť priamej tlače výsledkov merania


Podľa DIN 51402 časť 1 je sadzové číslo na olejových zariadeniach s odparovacími a žltými horákmi obmedzené na stupeň 1, prípadne 2 a v zásade platí: čím menej sadzí, tým lepšie spaľovanie olejového kotla. Preto patrí meranie sadzového čísla k základným úkonom vo vykurovacej technike.

Čo ponúka prístroj pre meranie sadzového čísla Testo 308

S manuálnym, alebo poloautomatickým systémom meranie je meranie sadzového čísla časovo náročná a čiastočne dokonca nepresná a ťažko dokumentovateľná úloha. Oproti tomu, s digitálnym prístrojom pre meranie sadzového čísla zabijete niekoľko múch jednou ranou:
Prístroj pre meranie sadzového čísla Testo 308 meria sadzové číslo podľa starej, manuálnej metódy - pomocou testovania filtrom - avšak úplne automaticky. Vyhodnocovanie naviac prebieha digitálne a je preto nanajvýš časovo úsporné, nakoľko výsledok sa dá celkom jednoducho odčítať na veľkom, podsvietenom displeji.

Výsledok merania môžete v prípade potreby vytlačiť na mieste pomocou rýchlotlačiarne Testo (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie) s infračerveným rozhraním a vykonať tak rýchlu a jednoduchú dokumentáciu.

Aplikácie:

Meranie sadzového čísla je dôležitý a v mnohých krajinách pevne zakotvený meraný parameter. Vykonáva sa na olejových horákoch pred meraním komínovej straty a CO/CO2. Sadzové číslo je dôležitým ukazovateľom kvality spaľovania olejového horáku. Čím je menej sadze, tým lepšie je spaľovanie. Sadze, čierna pevná látka, sa skladá z 99,5 % uhlíku. Zaťaženie spalín sadzami sa určuje podľa stupňa začiernenia meracieho miesta na bielom filtračnom papieri. Pomocou odberovej sondy sa cez filtračný papier z dymovodu pomocou ručne ovládanej pumpy, alebo poloautomaticky elektronickým meracím prístrojom odoberie presne definované množstvo spalín (1,63 L). Následne sa porovná sfarbenie filtračného papieru s 10 šedými odtieňmi sadzovej stupnice. Toto meranie sa vykoná trikrát, vypočíta sa priemerná hodnota a tá sa porovná s maximálnym prípustným sadzovým číslom, ktorí výrazne ovplyvňuje prevádzkyschopnosť olejového vykurovacieho systému. Čierne miesto na filtri je navyše možné na okraji pokvapkať acetónom, pre kontrolu prítomnosti olejových derivátov. Pokiaľ sa sadze sfarbia do žltkastej farby, znamená to prítomnosť olejových derivátov.

Dodávka obsahuje: Testo 308, akumulátor a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre:

 T308_TP1

Dodatočné parametre

Kategória: Prachomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: