Testo 477 Ručný stroboskopický otáčkomer LED

Kód: 0563 4770
Neohodnotené
Značka: Testo
968 € 1 161,60 € vrátane DPH
Skladom

Stroboskopický LED otáčkomer Testo 477 umožňuje vďaka stroboskopickému javu meranie otáčok, alebo kmitočtu periodických pohybov. To umožňuje kontrolu veľmi malých, neprístupných a rýchlo sa pohybujúcich prvkov strojov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stroboskopický LED otáčkomer Testo 477 umožňuje vďaka stroboskopickému javu meranie otáčok, alebo kmitočtu periodických pohybov. To umožňuje kontrolu veľmi malých, neprístupných a rýchlo sa pohybujúcich prvkov strojov.

Stroboskop LED Testo 477 ukáže extréme rýchle pohyby vďaka stroboskopickému javu. Je tak možné kontrolovať stroje a zariadenia počas prevádzky a merať počet otáčok až do 300 000 otáčok za minútu.

Správne vedenie vlákna u pletacieho stroja sa nedá rozoznať voľným okom. Preto ostáva nejasné, či sa vyskytujú nezrovnalosti vo vibračných, alebo rotačných vedeniach vlákna pletacieho stroja. Avšak so stroboskopom to môžete rozoznať presne, nakoľko sa vďaka zábleskom objaví "statický obraz".

Stroboskop Testo 477 sníma otáčky veľmi malých a ťažko prístupných objektov bez prerušenia výrobného procesu, nakoľko nie sú potrebné žiadne reflexné značky. 

Výhody

  • extrémne veľký merací rozsah až 300 000 rpm, otáčok za minútu
  • veľmi vysoká intenzita svetla až 1500 lux
  • dlhá prevádzková doba, výdrž až 5 hodín
  • vstup TTL pre externý zdroj taktovacieho signálu záblesku
  • výstup nastaveného taktu záblesku merania v úrovni TTL


Technické charakteristiky stroboskopu LED
Veľmi vysoký merací rozsah až 300 000 zábleskov za minútu (fpm) a veľmi vysoká intenzita osvetlenia až 1500 lux umožňujú meranie počtu otáčok až do 300 000 otáčok za minútu. Vstup a výstup pre trigger umožňuje pripojenie k externým zariadeniam a ovládanie pomocou externého zdroja signálu.

Vďaka integrovanej ochrane proti nárazu a robustnému prevedeniu púzdra podľa krytia IP65 (umývateľné) je stroboskop LED veľmi dobre vybavený pre každodennú prax. Pomocou veľkej kapacity batérie je možné vykonávať dlhodobé merania v trvaní až 5 hodín.

Tlačidlo násobenia dvoma a delenie dvoma umožňuje rýchle nastavenie dvojnásobných, alebo polovičných kmitočtov záblesku od práve nastaveného kmitočtu. To veľmi uľahčuje nastavenie maximálneho kmitočtu zábleskov, pri ktorom sa rotujúci objekt ešte "opticky zastaví". Práve tento kmitočet zábleskov FPM (zábleskov za minútu) zodpovedá otáčkam meraného objektu RPM (otáčkam za minútu).

Dodávka obsahuje: Testo 477, prepravný kufrík, kábel s konektorom a otvoreným koncom pre vstup a výstup externého signálu, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre:

 T477_TP

Dodatočné parametre

Kategória: Otáčkomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: