Testo 435-3 Multifunkčný merací prístroj

Kód: 0560 4353
Neohodnotené
Značka: Testo
803 € 963,60 € vrátane DPH
Skladom

Akciová ponuka! Otvor a zisti viac. Multifunkčný prístroj Testo 435-3 s integrovaným meraním diferenčného tlaku pre klimatizácie, ventilácie a kvalitu vzduchu

Detailné informácie

Podrobný popis

Akciová ponuka!
Ku každej zostave s prístrojom Testo 435-1, 435-2, 435-3 a 435-4 od nás dostanete ZADARMO bezkontaktný teplomer testo 805i v hodnote 78 EUR bez DPH. V prípade nákupu zostavy za viac ako 1.900 EUR bez DPH dostanete ZADARMO celú sadu chytrých sond pre klimatizáciu v hodnote 327,60 EUR bez DPH.

Viac info TU.

Potrebujete poradiť s výberom vhodnej sondy a príslušenstva? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme. 

Testo 435 je séria multifunkčných prístrojov pre meranie všetkého, čo súvisí so vzduchom. Variant Testo 435-3 je pokročilý model meracieho prístroja tejto série (celkovo 4 prístroje). Má integrovaný senzor diferenčného tlaku s meracím rozsahom 0… 25 hPa. Pomocou merania diferenčného tlaku kontrolujete filtre na ventilačných a klimatizačných zariadeniach, alebo meriate rýchlosť vzduchu pomocou Prandtlovej trubice (na dokúpenie). K tomu máte na výber rozsiahlu škálu voliteľných sond na dokúpenie. Avšak ktoré merania musí Váš prístroj zvládať si určíte vy sami! Na výber máte tieto sondy, pomocou ktorý si vyberiete individálne riešenie presne pre Vaše potreby.

Základné technické parametre:

 • voliteľne možnosť pripojenia termického anemometru a vrtuľkového anemometru pre meranie rýchlosti vzduchu a objemového prietoku vo ventilačnom kanále
 • kvalita vzduchu: meranie CO2, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak pomocou voliteľnej sondy IAQ
 • zobrazenie vzdialensti rosného bodu, hodnoty min., max. a priemerné hodnoty
 • podsvietený displej

Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre posudzovanie kvality vzduchu:

 • sonda IAQ (Indoor Air Quality) pre posudzovanie kvality vzduchu meraia CO2, teplotu vzduchu, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak
 • sonda CO v okolí pre meranie CO v budovách a miestnostiach
 • teplotné sondy pre meranie teploty vzduchu, teploty jadra a povrchovej teploty


Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre reguláciu a kontrolu ventilačných a klimatizačných zariadení:

 • termický anemometer pre meranierýchlosti vzdzchu a objemového prietoku vo ventilačnom kanále. Pokiaľ by ste chceli naviac merať teplotu a vlhkosť vzduchu v kanále, odporúčacme Vám termický anemometer s integrovaným meraní teploty a vlhkosti vzduchu
 • vrtuľkový anemometer s malým priemerom vrtuľky (Ø 16 mm) pre meranie prúdenia a objemového prietoku vo vzduchotechnickom kanále
 • vrtuľkový anemometer s veľkým priemorom (Ø 100 mm) pre meranie objemového prietoku na vzduchotechnických výustkách, v spojení s Testovent 417 tiež vhodné pre meranie na tanierových ventiloch a ventilačných mriežkach, prípadne s usmerňovačom objemového prietoku pre meranie na výryvých anemostatoch
 • teplotná sonda pre meranie teploty vzduchu, teploty jadra a povrchovej teploty
 • sonda absolútneho tlaku


Servisný kufor, ktorý je možné priobjednať, Vám ponúka miesto pre tento multifunkčný prístroj a celý sortiment voliteľných sond.

Rádiové sondy pre meranie teploty

Ku násuvným sondám môžete naviac s meracím prístrojom prepojiť až tri rádiové sondy: s rádiovým modulom, ktorý je voliteľne k dokúpenie, môže prístroj Testo 435-3 merať teplotu z rádiových sond bezdrátovo na vzdialenosť až 20 metrov vo voľnom priestore. Vyhnete sa tak poškodeniu kábla, alebo prekážkam pri manipulácii.

Ešte viac možností pre nastavovanie a kontrolu klimatizačných zariadení a pre meranie kvality vzduchu ponúka variant Testo 435-4. K tomuto meraciemu prístroju je možné pripojiť ďalšie sondy ako napríklad sondu osvitu, alebo sondu pre meranie stupňa turbulencie.

Komplexná technika, avšak úplne jednoduché ovládanie
Multifunkčný prístroj Testo 435-3 sa vyznačuje efektívnym priebehom merania, ktorý eliminuje zdĺhavé programovanie meracieho prístroja. Menu je prispôsobené pripojenej sonde a k dispozícii máte voliteľné užívateľské profily pre typické aplikácie ako "meranie v kanále" a "meranie IAQ", ktoré sa starajú o čo možno najjednoduchšie ovládanie prístroja. 

Na veľkom, podsvietenom displeji sa všetky namerané hodnoty ľahko odčítavajú. Naviac je zobrazovaná vzdialenosť od rosného bodu, hodnoty min. / max. a priemerná hodnota. Stabilné púzdro spoľahlivo chráni multifunkčný prístroj pred nárazmi.

Dokumentácia nameraných dát na mieste
Cez voliteľnú rýchlotlačiareň Testo môžete vytlačiť protokol s nameranými dátami priamo na mieste merania. Pri meraní v kanále napríklad vytlačíte aktuálne namerané hodnoty, alebo minimálne/maximálne hodnoty rýchlosti vzduchu, objemového prietoku, teploty a vlhkosti vzduchu. Výtlačok môžete použiť ako doklad o vykonanej práci.

Okrem toho využijete pri prístroji Testo 435-3 praktickú funkciu cyklickej tlače. Umožňuje tlačiť nie len jednotlivé hodnoty, ale aj celé rady meraní na rýchlotlačiarni Testo v ľubovoľne nastavených intervaloch (napr. 1x za minútu),

Na ukladanie, dokumentáciu a archiváciu nameraných dát Vám odporúčame variantu Testo 435-4. Tento prístroj je vybavený pamäťou nameraných hodnôt a počítačovým softvérom.

Technické parametre:
Skladovacia teplota: -30 … +70 °C

Prevádzková teplota: -20 … +50 °C
Typ batérie: alkalické, mikrotužkové, typ AA
Výdrž batérie: 200 hod. (typické meranie pomocou vrtulky)
Rozmery: 220 x 74 x 46 mm
Materiál puzdra: ABS/TPE/kov

Sonda typu T (Cu-CuNi):
Merací rozsah: -200 … +400 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Sonda absolútneho tlak:
Merací rozsah: 0 … +2000 hPa

Rozlíšenie: 0.1 hPa

Diferenčný tlak:
Merací rozsah: 0 … +25 hPa

Presnosť: ±0.02 hPa (0 ... +2 hPa) ±1% z nam. hodn. (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.01 hPa

Sonda NTC:
Merací rozsah: -50 … +150 °C

Presnosť: ±0.2 °C(-25 … +74.9 °C), ±0.4 °C (-50 … -25.1 °C), ±0.4 °C (+75 … +99.9 °C), ±0.5% z nam.hodn. (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Kapacitný vlhkostný senzor:
Merací rozsah: 0 … +100 % rv

Rozlíšenie: 0.1 % rv

CO2:
Merací rozsah: 0 … +10000 ppm CO2

Rozlíšenie: 1 ppm CO2

Sonda typu K (NiCr-Ni):
Merací rozsah: -200 … +1370 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Sonda intenzity osvetlenia, Lux:
Merací rozsah: 0 ... +100000 Lux

Rozlíšenie: 1 Lux, 0.1 Hz

Vrtuľka:
Merací rozsah: 0 ... +60 m/s

Rozlíšenie: 0.01m/s (60 + 100 mm Vrtulka), 0.1 m/s (16 mm Vrtulka)

Žhavený drôtik:
Merací rozsah: 0 ... +20 m/s
Rozlíšenie: 0.01 m/s

Obsah dodávky:
Multifunkčný merací prístroj Testo 435-3 so zabudovaným meraním diferenčného tlaku, batérie a výstupný protokol z výroby. Pozor: aby ste dokázali s prístrojom merať, je nutné dokúpiť minimálne jednu sondu. Žiadna sonda nie je v cene.

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné prístroje
Záruka: 2 roky

Testo 435-3 Multifunkčný merací prístroj

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: