Testo 816-1 Hlukomer s integrovanou pamäťou

Kód: 0563 8170
Neohodnotené
Značka: Testo
633 € 759,60 € vrátane DPH
Skladom

Hlukomer Testo 816-1 je profesionál medzi hlukomermi Testo. Pre profesionálne meranie hluku na pracoviskách a verejných miestach, v priemysle a vo výrobe vrátane ukladania a vyhodnocovania dát.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlukomer Testo 816-1 je profesionál medzi hlukomermi Testo. Pre profesionálne meranie hluku na pracoviskách a verejných miestach, v priemysle a vo výrobe vrátane ukladania a vyhodnocovania dát.

Hlukomer Testo 816-1 svojim špičkovým vybavením spĺňa všetky požiadavky na meranie hluku podľa normy IEC 61672-1 triedy 2 a ANSI S1.4 typ 2. Tým sa optimálne hodí na meranie hluku na pracoviskách, verejných miestach, alebo tiež v priemysle a výrobe. V porovnaní s hlukomerom Testo 816 disponuje Testo 816-1 naviac interným záznamníkom pre 31 000 nameraných hodnôt a dodáva sa naviac vrátane počítačového softvéru.

  • presné meranie hluku podľa normy IEC 61672-1 trieda 2 a ANSI S1.4 typ 2
  • ideálny na meranie hluku v rozsahu 30 až 130 dB
  • frekvenčné filtre A/C, výstupy AC/DC
  • integrovaná pamäť až na 31 000 nameraných hodnôť, možnosť dlhodobého merania
  • počítačový softvér na vyhodnocovanie dát, vrátane USB káblu na prenos dát


Meracia veličina hluk
Ľudské ucho je okrem oka najčastejšie používaný zmyslový orgán. Vnímaním zvuku v našom okolí, ako sú reč, hudba, spev vtákov, alebo hluk strojov, sa doplňuje naše vnímanie okolitého sveta. Ucho je teda nenahraditeľný zmyslový orgán, ktorý je nutné chrániť. Obzvlášť počas pracovných dní je náš sluch ohrozený hlukom strojov. Dnes je už všeobecne známe, že hluk, ktorý dlhodobo pôsobí na naše uši, môže spôsobiť nenávratné poškodenie sluchu. Hlukomer Testo 816-1 je moderný merací prístroj, ktorý nám umožňuje merať a vyhodnocovať hlasitosť okolitého hluku.

Hlukomer pre profesionálov: odmerať, uložiť, vyhodnotiť
Rovnako ako hlukomer Testo 816, tak aj hlukomer Testo 816-1 dostanete v praktickom púzdre a môžete ťažiť z mnohých technických funkcií pre profesionálne meranie hluku v oblasti bezpečnosti práce a ochrany na pracoviskách, v priemyslových a výrobných halách a tiež na verejných miestach.

Časové hodnotenie môžete podľa požiadaviek nastaviť zo Slow (1 s, pomalé) na Fast (125 ms, rýchle). Okrem toho máte možnosť voľby medzi dvoma frekvenčnými hodnoteniami: krivka A zodpovedá vnímaniu hluku ľudským uchom, krivka C vyhodnocuje nízkofrekvenčné podiely hluku.

Navyše môžete hlukomer Testo 816 priamo na mieste merania kalibrovať pomocou kalibrátora hluku (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie) a dodávaného skrutkovača.

Namerané hodnoty dB (decibel) môžete dobre odčítať na podsvietenom displeji aj v zlých svetelných podmienkach. Hlukomer Testo 816-1 dokáže ešte viac: disponuje interným záznamníkom a môže uložiť priamo v prístroji až 31 000 nameraných hodnôt. Pomocou dodávaného prepojovacieho USB káblu môžete celkom jednoducho preniesť namerané hodnoty do počítača. Počítačový softvér, ktorý je tiež súčasťou dodávky, Vám pomôže pri správe a vyhodnocovaní dát. Okrem toho softvér umožňuje tiež dlhodobé meranie, pričom je možné aktuálne merané dáta sledovať priamo v počítači. V tomto prípade musí byť hlukomer prepojený s počítačom.

Oblasti použitia hlukomeru Testo 816-1
K bezpečnosti práce patrí, aby bolo zaťaženie pracoviska hlukom zachované pod určitou hladinou decibelov. Obťažovanie hlukom je tiež témou na verejných priestranstvách, nakoľko doprava a rôzne akcie nemôžu vo väčšej miere negatívne ovplyvňovať obyvateľov.

Hlukomer Testo 816-1 sa hodí ako na meranie hluku na pracoviskách, tak na meranie na verejných priestranstvách, pretože umožňuje presné bodové meranie a dlhodobé posudzovanie.

Dodávka obsahuje: Testo 816-1 Hlukomer podľa IEC 61672-1 trieda 2 a ANSI S1.4 typ 2, prepravné púzdro, ochrana proti vetru, počítačový softvér, USB kábel, kalibračný skrutkovač a batérie.

Technické parametre:

 T816-1_TP

Dodatočné parametre

Kategória: Hlukomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: