Testo 425 Anemometer

Kód: 0560 4251
Neohodnotené
Značka: Testo
1 € 1,20 € vrátane DPH
Ukončená výroba

VÝROBA UKONČENÁ

Detailné informácie

Podrobný popis

Ku preverovaniu funkčnosti ventilačných a klimatizačných zariadení patrí kontrola rýchlosti prúdenia vo vzduchotechnickom kanále. Pokiaľ nie je prúdenie vzduchu a objemový prietok správane nastavený, kvalita vzduchu v miestnosti bude nedostačujúca. Anemometer Testo 425 meria rýchlosť prúdenia a automaticky dopočítava objemový prietok. Na zistenie, či klimatizačné, alebo ventilačné zariadenie funguje správne musíte okrem iného skontrolovať rýchlosť prúdenia, prípadne objemový prietok vo ventilačnom kanále. Pri príliš nízkom prúdení vzduchu sa nedostatočne odvádzajú zaťažujúce látky vydýchaného, alebo inak opotrebovaného vzduchu a nie je možné garantovať optimálnu kvalitu ovzdušia v miestnosti.

- meranie teploty, prúdenia a výpočet objemového prietoku
- pevne pripojená, výsuvná teleskopická sonda - maximálna vzdialenosť 820 mm s priemerom 7,5 mm
- vytvorenie časovej a bodovej strednej hodnoty
- funkcia Hold, zobrazenie min. / max. hodnoty, Auto-off funkcia

Termický anemometer Testo 425 pre jednoduché a rýchle meranie prúdenia
Termický anemometer Testo 425 umožňuje rýchle, krátkodobé meranie vo ventilačnom kanále. Meria rýchlosť prúdenia, vypočítava objemový prietok a naviac meria teplotu. S meracím rozsahom 0 … +20 m/s sa dá anemometer dobre použiť obzvlášť pri nízkom prúdení vzduchu.

Termický anemometer je vybavený teleskopickou sondou prúdenia. Teleskop sa dá vysunúť na dĺžku až 820 mm a má hlavicu sodny s priemerom 7,5 mm.

Chcete na klimatizačnom, alebo ventilačnom zariadení merať okrem rýchlosti prúdenia aj objemový prietok? To nie je pre termický anemometer Testo 425 žiadny problém. Stačí zadať plochu kanálu a prístroj sám vypočíta pri meraní prúdenia objemový prietok automaticky. Vytvorenie časovej a bodovej priemernej hodnoty podáva informáciu o priemernej hodnote objemového prietoku, rýchlosti prúdenia a teploty.

Na podsvietenom displeji môžete kedykoľvek odčitať aktuálne merané hodnoty, min. / max. hodnoty a vypočítanú priemernú hodnotu. Stlačením tlačidla Hold môžete aktuálne nameranú hodnotu podržať, aby ste ju mohli napríklad porovnať s inou hodnotou. Ak niekedy zabudnete anemometer vypnúť, postará sa o to funkcia Auto-off, ktorá po dlhšej dobe nečinnosti prístroj automaticky vypne. Vaše batérie sa tak nebudú zbytočne vybíjať a termický anemometer bude pripravený aj na ďalšie merania.

Šikovné príslušenstvo ku anemometru
Pokiaľ by ste chceli byť vybavený pre všetky prípady, odporúčame Vám doobjednať si prakticé príslušenstvo: brašňa, transportný kufor, alebo ochranné púzdro TopSafe (pre ochranu anemometru pred vodou, nečistotami a nárazmi).

Technické parametre:
Skladovacia teplota: -40 … +85 °C
Prevádzková teplota: -20 … +50 °C
Typ batérie: 9V článková batéria, 6F22
Životnosť batérie: 20 hod.
Hmotnosť: 285 g
Rozmery: 182 x 64 x 40 mm
Materiál plášťa: ABS

Typ sondy NTC:
Merací rozsah: -20 … +70 °C
Presnosť: ±0.5 °C (0 … +60 °C) ±0.7 °C (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Typ sondy Termo:
Merací rozsah: 0 … +20 m/s
Presnosť: ±(0.03 m/s +5% z nam.hodn.)
Rozlíšenie: 0.01 m/s

Obsah balenia: Termický anemometer Testo 425 so sondou na meranie prúdenia a teploty, batéria, výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrologii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Dodatočné parametre

Kategória: Anemometre
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: