Testo 435-2 Multifunkčný merací prístroj

Kód: 0563 4352
Neohodnotené
Značka: Testo
638 € 765,60 € vrátane DPH
Skladom

Akciová ponuka! Otvor a zisti viac. Oproti modelu Testo 435-1 máte možnosť pripojiť viac externých meracích sond a máte k dispozícii pamäť na uloženie 10 000 nameraných dát.

Detailné informácie

Podrobný popis

Akciová ponuka!
Ku každej zostave s prístrojom Testo 435-1, 435-2, 435-3 a 435-4 od nás dostanete ZADARMO bezkontaktný teplomer testo 805i v hodnote 78 EUR bez DPH. V prípade nákupu zostavy za viac ako 1.900 EUR bez DPH dostanete ZADARMO celú sadu chytrých sond pre klimatizáciu v hodnote 327,60 EUR bez DPH.

Viac info TU.

Potrebujete poradiť s výberom vhodnej sondy a príslušenstva? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme. 

Testo 435 je séria multifunkčných prístrojov pre meranie všetkého, čo súvisí so vzduchom. Variant Testo 435-2 je pokročilý model meracieho prístroja tejto série (celkovo 4 prístroje). Vykonávate s ním merania, ktore potrebujete pre nastavenie ventilačných a klimatizačných zariadení a pre posúdenie kvality vzduchu. K tomu máte na výber rozsiahlu škálu voliteľných sond na dokúpenie. Avšak ktoré merania musí Váš prístroj zvládať si určíte vy sami! Na výber máte tieto sondy, pomocou ktorý si vyberiete individálne riešenie presne pre Vaše potreby.

Základné technické parametre:

 • voliteľne možnosť pripojenia termického anemometru a vrtuľkového anemometru pre meranie rýchlosti vzduchu a objemového prietoku vo ventilačnom kanále
 • kvalita vzduchu: meranie CO2, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak pomocou voliteľnej sondy IAQ
 • zobrazenie vzdialensti rosného bodu, hodnoty min., max. a priemerné hodnoty
 • podsvietený displej

Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre posudzovanie kvality vzduchu:

 • sonda IAQ (Indoor Air Quality) pre posudzovanie kvality vzduchu meraia CO2, teplotu vzduchu, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak
 • sonda pohody prostredia pre meranie stupňa turbulencie podľa ČSN EN 13779 pre objektívne posúdenie rýchlosti vzduchu, ktorý je v miestnosti
 • guľový teplomer pre meranie vyžarovaného tepla
 • sonda lux pre meranie intenzity osvetlenia
 • vlhkostná / teplotná sonda pre posudzovanie tepelnej pohody v miestnosti
 • sonda CO v okolí pre meranie CO v budovách a miestnostiach
 • ponorná a vpichovacia teplotná sonda pre meranie teploty


Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre reguláciu a kontrolu ventilačných a klimatizačných zariadení:

 • termický anemometer, tiež s integrovaným meraním teploty a vlhkosti vzduchu pre meranie prúdenia a objemového prietoku vo vzduchotechnickom kanále
 • vrtuľkový anemometer s malým priemerom vrtuľky (Ø 16 mm) pre meranie prúdenia a objemového prietoku vo vzduchotechnickom kanále
 • vrtuľkový anemometer s veľkým priemorom (Ø 100 mm) pre meranie objemového prietoku na vzduchotechnických výustkách, v spojení s Testovent 417 tiež vhodné pre meranie na tanierových ventiloch a ventilačných mriežkach, prípadne s usmerňovačom objemového prietoku pre meranie na výryvých anemostatoch
 • ponorná a vpichovacia teplotná sonda pre meranie teploty
 • vlhkostná / teplotná sonda pre meranie vo ventilačnom kanále
 • sonda absolútneho tlaku


Servisný kufor, ktorý je možné priobjednať, Vám ponúka miesto pre tento multifunkčný prístroj a celý sortiment voliteľných sond.

Rádiové sondy pre meranie teploty

Ku násuvným sondám môžete naviac s meracím prístrojom prepojiť až tri rádiové sondy: s rádiovým modulom, ktorý je voliteľne k dokúpenie, môže prístroj Testo 435-2 merať teplotu z rádiových sond bezdrátovo na vzdialenosť až 20 metrov vo voľnom priestore. Vyhnete sa tak poškodeniu kábla, alebo prekážkam pri manipulácii.

Komplexná technika, avšak úplne jednoduché ovládanie
Multifunkčný prístroj Testo 435-2 sa vyznačuje efektívnym priebehom merania, ktorý eliminuje zdĺhavé programovanie meracieho prístroja. Menu je prispôsobené pripojenej sonde a k dispozícii máte voliteľné užívateľské profily pre typické aplikácie ako "meranie v kanále" a "meranie IAQ", ktoré sa starajú o čo možno najjednoduchšie ovládanie prístroja. Môžete ukladať až 10.000 nameraných hodnôt a prenášať ich jednoducho do počítača cez USB kábel, ktorý je súčasťou dodávky. Počítačový softvér, ktorý je tiež súčasťou dodávky umožňuje prehľadnú dokumentáciu a archivovanie všetkých nameraných dát a meracích programov ako napríklad meranie v kanále. Špeciálne protokoly z merania ukážu Vášmu zákazníkovi dáta z meranie v kanále, dáta z dlhodobého merania a tiež z merania stupňa turbulencie.

Na veľkom, podsvietenom displeji sa všetky namerané hodnoty ľahko odčítavajú. Naviac je zobrazovaná vzdialenosť od rosného bodu, hodnoty min. / max. a priemerná hodnota. Stabilné púzdro spoľahlivo chráni multifunkčný prístroj pred nárazmi.

Dokumentácia nameraných dát na mieste
Cez voliteľnú rýchlotlačiareň Testo môžete vytlačiť protokol s nameranými dátami priamo na mieste merania. Pri meraní v kanále napríklad vytlačíte aktuálne namerané hodnoty, alebo minimálne/maximálne hodnoty rýchlosti vzduchu, objemového prietoku, teploty a vlhkosti vzduchu. Výtlačok môžete použiť ako doklad o vykonanej práci.


Technické parametre:
Skladovacia teplota: -30 … +70 °C
Prevádzková teplota: -20 … +50 °C
Typ batérie: alkalické, mikrotužkové, typ AA
Výdrž batérie: 200 hod. (typické meranie pomocou vrtulky)
Rozmery: 220 x 74 x 46 mm
Materiál puzdra: ABS/TPE/kov

Sonda typu T (Cu-CuNi):
Merací rozsah: -200 … +400 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Sonda absolútneho tlak:
Merací rozsah: 0 … +2000 hPa
Rozlíšenie: 0.1 hPa

Sonda NTC:
Merací rozsah: -50 … +150 °C
Presnosť: ±0.2 °C(-25 … +74.9 °C), ±0.4 °C (-50 … -25.1 °C), ±0.4 °C (+75 … +99.9 °C), ±0.5% z nam.hodn. (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Kapacitný vlhkostný senzor:
Merací rozsah: 0 … +100 % rv
Rozlíšenie: 0.1 % rv

CO2:
Merací rozsah: 0 … +10000 ppm CO2
Rozlíšenie: 1 ppm CO2

Sonda typu K (NiCr-Ni):
Merací rozsah: -200 … +1370 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Sonda intenzity osvetlenia, Lux:
Merací rozsah: 0 ... +100000 Lux
Rozlíšenie: 1 Lux, 0.1 Hz

Vrtuľka:
Merací rozsah: 0 ... +60 m/s
Rozlíšenie: 0.01m/s (60 + 100 mm Vrtulka), 0.1 m/s (16 mm Vrtulka)

Žhavený drôtik:
Merací rozsah: 0 ... +20 m/s
Rozlíšenie: 0.01 m/s

Obsah dodávky:
Multifunkčný merací prístroj Testo 435-2 s pamäťou na namerané hodnoty, počítačový softvér, USB kábel, batérie a výstupný protokol z výroby. Pozor: aby ste dokázali s prístrojom merať, je nutné dokúpiť minimálne jednu sondu. Žiadna sonda nie je v cene.

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné prístroje
Záruka: 2 roky

Testo 435-1 Multifunkčný merací prístroj

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: