Testo 435-1 Multifunkčný merací prístroj

Kód: 0560 4351
Neohodnotené
Značka: Testo
521 € 625,20 € vrátane DPH
Skladom

Akciová ponuka! Otvor a zisti viac. Základný model zo série Testo 435 pre meranie a nastavovanie ventilačných a klimatizačných zariadení.

Detailné informácie

Podrobný popis

Akciová ponuka!
Ku každej zostave s prístrojom Testo 435-1, 435-2, 435-3 a 435-4 od nás dostanete ZADARMO bezkontaktný teplomer testo 805i v hodnote 78 EUR bez DPH. V prípade nákupu zostavy za viac ako 1.900 EUR bez DPH dostanete ZADARMO celú sadu chytrých sond pre klimatizáciu v hodnote 327,60 EUR bez DPH.

Viac info TU.

Potrebujete poradiť s výberom vhodnej sondy a príslušenstva? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme. 

Testo 435 je séria multifunkčných prístrojov pre meranie všetkého, čo súvisí so vzduchom. Variant Testo 435-1 je základný model meracieho prístroja tejto série (celkovo 4 prístroje). Vykonávate s ním merania, ktore potrebujete pre nastavenie ventilačných a klimatizačných zariadení a pre posúdenie kvality vzduchu. K tomu máte na výber rozsiahlu škálu voliteľných sond na dokúpenie.

Základné technické parametre:

 • voliteľne možnosť pripojenia termického anemometru a vrtuľkového anemometru pre meranie rýchlosti vzduchu a objemového prietoku vo ventilačnom kanále
 • kvalita vzduchu: meranie CO2, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak pomocou voliteľnej sondy IAQ
 • zobrazenie vzdialensti rosného bodu, hodnoty min., max. a priemerné hodnoty
 • podsvietený displej

Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre posudzovanie kvality vzduchu:

 • sonda IAQ (Indoor Air Quality) pre posudzovanie kvality vzduchu meraia CO2, teplotu vzduchu, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak
 • sonda CO v okolí pre meranie CO v budovách a miestnostiach
 • guľový teplomer pre meranie vyžarovaného tepla
 • teplotná sonda pre meranie teploty vzduchu, teploty jadra a povrchovej teploty


Pripojiteľné sondy (voliteľné) pre reguláciu a kontrolu ventilačných a klimatizačných zariadení:

 • sonda IAQ (Indoor Air Quality) pre posudzovanie kvality vzduchu meraia CO2, teplotu vzduchu, vlhkosť vzduchu a absolútny tlak
 • termický anemometer pre meranie rýchlosti vzduchu a objemového prietoku vo vzduchotechnickom kanále. Pokiaľ by ste chceli naviac merať teplotu a vlhkosť v kanále, odporúčame Vám termický anemometer s integrovaným meraním teploty a vlhkosti vzduchu
 • vrtuľkový anemometer s veľkým priemorom (Ø 100 mm) pre meranie objemového prietoku na vzduchotechnických výustkách, v spojení s Testovent 417 tiež vhodné pre meranie na tanierových ventiloch a ventilačných mriežkach, prípadne s usmerňovačom objemového prietoku pre meranie na výryvých anemostatoch
 • teplotná sonda pre meranie teploty vzduchu, teploty jadra a povrchovej teploty
 • sonda absolútneho tlaku

Servisný kufor, ktorý je možné priobjednať, Vám ponúka miesto pre tento multifunkčný prístroj a celý sortiment voliteľných sond.

Rádiové sondy pre meranie teploty

Ku násuvným sondám môžete naviac s meracím prístrojom prepojiť až tri rádiové sondy: s rádiovým modulom, ktorý je voliteľne k dokúpenie, môže prístroj Testo 435-1 merať teplotu z rádiových sond bezdrátovo na vzdialenosť až 20 metrov vo voľnom priestore. Vyhnete sa tak poškodeniu kábla, alebo prekážkam pri manipulácii.

Ešte viac možností pre nastavovanie a kontrolu klimatizačných zariadení a pre meranie kvality vzduchu ponúkajú vyššie modely z tejto rady, prístroje Testo 435-2, Testo 435-3, alebo Testo 435-4.

Komplexná technika, avšak úplne jednoduché ovládanie
Multifunkčný prístroj Testo 435-1 sa vyznačuje efektívnym priebehom merania, ktorý eliminuje zdĺhavé programovanie meracieho prístroja. Menu je prispôsobené pripojenej sonde a k dispozícii máte voliteľné užívateľské profily pre typické aplikácie ako "meranie v kanále" a "meranie IAQ", ktoré sa starajú o čo možno najjednoduchšie ovládanie prístroja.

Na veľkom, podsvietenom displeji sa všetky namerané hodnoty ľahko odčítavajú. Naviac je zobrazovaná vzdialenosť od rosného bodu, hodnoty min. / max. a priemerná hodnota. Stabilné púzdro spoľahlivo chráni multifunkčný prístroj pred nárazmi.

Dokumentácia nameraných dát na mieste
Cez voliteľnú rýchlotlačiareň Testo môžete vytlačiť protokol s nameranými dátami priamo na mieste merania. Pri meraní v kanále napríklad vytlačíte aktuálne namerané hodnoty, alebo minimálne/maximálne hodnoty rýchlosti vzduchu, objemového prietoku, teploty a vlhkosti vzduchu. Výtlačok môžete použiť ako doklad o vykonanej práci.


Okrem toho pri prístroji Testo 435-1 využijete praktickú funkciu cyklickej tlače. Umožňuje tlačiť nielen jednotlivé hodnoty, ale aj celé rady meraní na rýchlotlačiarni Testo v ľubovoľne nastavených intervaloch (napríklad jedenkrát za minútu).

Na ukladanie, dokumentáciu a archivovanie nameraných dát Vám odporúčame modely Testo 435-2, alebo Testo 435-4. Sú vybavené pamäťou pre namerané hodnoty a počítačovým softvérom.

Technické parametre:
Skladovacia teplota: -30 … +70 °C
Prevádzková teplota: -20 … +50 °C
Typ batérie: alkalické, mikrotužkové, typ AA
Výdrž batérie: 200 hod. (typické meranie pomocou vrtulky)
Rozmery: 220 x 74 x 46 mm
Materiál puzdra: ABS/TPE/kov

Sonda typu T (Cu-CuNi):
Merací rozsah: -200 … +400 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Sonda absolútneho tlak:
Merací rozsah: 0 … +2000 hPa
Rozlíšenie: 0.1 hPa

Sonda NTC:
Merací rozsah: -50 … +150 °C
Presnosť: ±0.2 °C(-25 … +74.9 °C), ±0.4 °C (-50 … -25.1 °C), ±0.4 °C (+75 … +99.9 °C), ±0.5% z nam.hodn. (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Kapacitný vlhkostný senzor:
Merací rozsah: 0 … +100 % rv
Rozlíšenie: 0.1 % rv

CO2:
Merací rozsah: 0 … +10000 ppm CO2
Rozlíšenie: 1 ppm CO2

Sonda typu K (NiCr-Ni):
Merací rozsah: -200 … +1370 °C
Presnosť: ±0.3 °C (-60 … +60 °C), ±(0.2 °C +0.5% z nam.hodn.) (zvyšok rozsahu)
Rozlíšenie: 0.1 °C

Vrtuľka:
Merací rozsah: 0 ... +60 m/s
Rozlíšenie: 0.01m/s (60 + 100 mm Vrtulka), 0.1 m/s (16 mm Vrtulka)

Žhavený drôtik:
Merací rozsah: 0 ... +20 m/s
Rozlíšenie: 0.01 m/s

Obsah dodávky:
Multifunkčný merací prístroj Testo 435-1, batérie a výstupný protokol z výroby. Pozor: aby ste dokázali s prístrojom merať, je nutné dokúpiť minimálne jednu sondu. Žiadna sonda nie je v cene.

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné prístroje
Záruka: 2 roky

Testo 435-1 Multifunkčný merací prístroj

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: