Testo 816 Hlukomer s AC/DC výstupom

Kód: 0563 8165
Neohodnotené
Značka: Testo
406 € 487,20 € vrátane DPH
Momentálne nedostupné

UKONČENÁ VÝROBA
Prístroj Testo 816 sa hodí ideálne na meranie hluku na pracoviskách, alebo na meranie hluku v priemyselnom a životnom prostredí. Hlukomer je vybavený výstupom AC/DC pre pripojenie externého zariadenia a prenos dát.

Detailné informácie

Podrobný popis

UKONČENÁ VÝROBA

Prístroj Testo sa hodí ideálne na meranie hluku na pracoviskách, alebo na meranie hluku v priemyselnom a životnom prostredí. Hlukomer je vybavený výstupom AC/DC  pre pripojenie externého zariadenia a prenos dát. Ku prístroju môžete pripojiť rekordér, zosilovať, alebo záznamník dát.

  •  automatické prepínanie meracích rozsahov medzi 30...130 dB vrátane funkcie automatického rozsahu
  • frekvenčné hodnotenie podľa kriviek A a C
  • prepínateľné časové hodnotenie Fast / Slow (rýchlo / pomaly)
  • interná pamäť pre maximálnu a minimálnu nameranú hodnotu


Hlukomer Testo 816 sa hodí pre presné meranie hluku (vykonávané napr. znalcami z odboru). Presnosť zodpovedá triede 2 podľa IEC 651 (DIN EN 60651). Hlukomer sa hodí ideálne na meranie hluku na pracoviskách, verejných miestach, alebo tiež v priemysle a výrobe.

Oblasti použitia hlukomeru Testo 816
Hlukomer Testo 816 použijete pre spoľahlivé meranie hodnôt dB okrem iného aj v nasledujúcich prípadoch:

  • technika vykurovania - meranie intenzity hluku horáka
  • priemysel a remeslá - meranie hlučnosti strojov
  • kultúrne akcie, alebo verejné úrady - hladina hluku pri akciách, kontrola dodržovania zákona
  • technika budov - jednoduché merania majiteľov nehnuteľností v prípade problémov
  • remeslá - kontrola kompresorov a agregátov


Výhody hlukomeru Testo 816
Prístroj Testo 816 disponuje mnohými technickými charakteristikami pre profesionálne meranie hluku:

Hlukomer má rozsah 30...130 dB. Pritom je možné manuálne nastaviť jednotlivé meracie rozsahy 30...80, 50...100 a 80...130 dB, alebo aktivovať funkciu automatického rozsahu.

Výstup AC/DC pre štandardný jack konektor 3,5 mm umožňuje flexibilný prenos dát. Cez výstup AC môžete k prístroju priamo pripojiť rekordér, alebo zosilovač. Cez výstup DC sa dá jednoducho priamo na mieste merania použiť zapisovacie zariadenie, alebo záznamník dát.

Časové hodnotenie môžete podľa požiadaviek nastaviť zo Slow (1 s, pomalé) na Fast (125 ms, rýchle). Okrem toho máte možnosť voľby medzi dvoma frekvenčnými hodnoteniami: krivka A zodpovedá vnímaniu hluku ľudským uchom, krivka C vyhodnocuje nízkofrekvenčné podiely hluku.

Navyše môžete hlukomer Testo 816 priamo na mieste merania kalibrovať pomocou kalibrátora hluku (voliteľné príslušenstvo na dokúpenie) a dodávaného skrutkovača.

Namerané hodnoty môžete dobre odčítať na podsvietenom displeji aj v zlých svetelných podmienkach. Ďalšie užitočné detaily vybavenia: závit pre upevnenie na statív, funkcia min. / max. nameranej hodnoty, funkcia automatického vypnutie Auto-Off a vstup 8V.

Dodávka obsahuje: Testo 816 hlukomer podľa normy IEC 651 trieda 2, prepravný kufrík, ochrana proti vetru, kalibračný skrutkovač, jack konektor 3,5 mm, batérie a výstupný protokol z výroby*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákonov o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibrační list.

Technické parametre:

 T816_TP

Dodatočné parametre

Kategória: Hlukomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: