Testo 320 Analyzátor spalín akčná sada

Kód: 1116 1309
Akcia
Neohodnotené
Značka: Testo
1 173 € –10 % 1 055 € 1 266 € vrátane DPH
Skladom u dodávateľa

Meranie parametrov splín kotlov, teploty na radiátoroch, meranie CO v okolí a tlaku na horáku: s analyzátorom spalín Testo 320 máte prehľad o všetkých dôležitých hodnotách týkajúcich sa vykurovacieho zariadenia a to iba vďaka jednému meraciemu prístroju.

Detailné informácie

Podrobný popis

AKCIA! Pri objednávke si môžete bezplatne vybrať ako darček jeden z prístrojov:

Testo 115i - kliešťový teplomer v hodnote 62,40 EUR s DPH
Testo 750 - skúšačka napätia v hodnote 53,76 EUR s DPH

Prosím vpíšte typ prístroja, ktorý si vyberáte, do poznámky pri objednávke.

Naviac dostanete ZDARMA:
- softvér Easyheat v hodnote 130,68 EUR s DPH
- záslepky meracieho otvoru 48 ks

Meranie parametrov splín kotlov, teploty na radiátoroch, meranie CO v okolí a tlaku na horáku: s analyzátorom spalín Testo 320 máte prehľad o všetkých dôležitých hodnotách týkajúcich sa vykurovacieho zariadenia a to iba vďaka jednému meraciemu prístroju.

Analyzátor spalín Testo 320 je spoľahlivým prístrojom každého, kto inštaluje, kontroluje a udržuje kotle a ostatné tepelné zariadenia: profesionálny prístroj vykoná všetky rozhodujúce merania, šetrí Váš čas a peniaze.

  • niekoľko aplikácii v jednom prístroji: meranie spalín, meranie komínového ťahu, meranie tlaku, detekcia plynu (CH4, C3H8), meranie CO v okolí, meranie diferenčnej teploty
  • zabudované senzory kyslíku (O2) a oxidu uhoľnatého (CO), dopočítanie oxidu uhličitého (CO2), teplotné sondy, sonda jemného tlaku (pre 4Pa test) a veľa ďalších sond a čidiel voliteľne k dokúpeniu
  • stabilné, veľmi kvalitné vyhotovenie, farebný grafický displej s vysokým rozlíšením, intuitívna navigácia v menu
  • pamäť pre uloženie nameraných hodnôt, vyhodnotenie v databázovom softvéri 
  • možnosť prepojenia s PC (microUSB, Bluetooth), alebo tabletom, či smartfónom
  • Certifikát TÜV podľa EN 50379, časť 1-3 a 1. BImSchV
  • vhodný pre meranie podľa TPG 704 01

So svojim veľmi kvalitným, stabilným vyhotovením obstojí analyzátor spalín Testo 320 pri všetkých požiadavkách z praxe. Navyše sa úplne ľahko ovláda.

Nekomplikované, intuitívne menu, ktoré je špecifické podľa krajiny Vás bezpečne prevedie celým procesom merania. Všetky výsledky merania s analyzátorom sa graficky zobrazujú na farebnom displeji s vysokým rozlíšením, ktorý je dobre čitateľný aj pri zlých svetelných podmienkach. Analyzátor spalín ukladá až 500 výsledkov merania.

Okrem toho má analyzátor spalín Testo 320 certifikát TÜV podľa EN 50379 1-3 a podľa 1. BImSchV a je viac ako vhodný pre meranie podľa normy TPG 704 01.

Vybavenie analyzátoru spalín Testo 320
Analyzátor spalín je vybavený dvoma senzormi pre O2 a CO (kyslík a oxid uhoľnatý) a tiež teplotným čidlom integrovaným do odberovej sony pre priame meranie teploty.

Merací prístroj z týchto priamo meraných veličín ďalej vypočíta všetky dôležité veličiny spalín, ako je hodnota CO(oxid uhličitý), účinnosť a komínová strata (qA). Okrem toho je možné priame meranie komínového ťahu (Pa, hPa) a meranie tlaku (mbar, hPa).


Voliteľne je možné merať paralelne s meraním spalín tiež hodnoty tlaku plynu pomocou sondy jemného tlaku, alebo vykonávať meranie komínového ťahu. Nízkotlaková sonda ďalej slúži na 4 Pa test, doplnená o špeciálne kapilárne hadičky. Ďalej sú Vám k dispozícii ešte ďalšie voliteľné sondy, ktoré vyhovujú Vašim aplikáciam a môžete si ich dokúpiť (napr. viacotvorová sonda, štrbinová sonda, pružná sonda, sonda pre detekciu úniku plynu metán CHako najväčšej zložky zemného plynu a propánu C3H8).

Analyzátorom spalín Testo 320 je možné merať nie len plynné palivá, ako je zemný plyn a propán, ale aj na ostatných olejových a pevných palivách, ako sú pelety, brikety, drevo a uhlie a to vďaka možnosti použitia senzoru CO s vyšším rozsahom (0 – 8000 ppm) a H2 kompenzáciou.


Oblasti použitia pre analyzátor spalín Testo 320

Analyzator spalin testo 320 aplikace 1

Meranie spalín

Prístroj Testo 320 meria priamo CO a O2 a okrem toho aj teplotu spalín a okolia. Prístroj z týchto hodnôt v závislosti na parametroch špecifických pre palivo automaticky dopočítava všetky ďalšie veličiny ako koncentrácia CO2, účinnosť a komínovú stratu.


Analyzator spalin testo 320 aplikace 3

Meranie CO v okolí

Pomocou spalinovej sondy, alebo veľmi presnej sondy CO v okolí, zmeriate koncentráciu CO v okolitom vzduchu. Prístroj Testo 320 automaticky rozpozná sondu a zobrazí hodnoty vo vlastnom menu.

 Analyzator spalin testo 320 aplikace 5

Meranie ťahu

Meranie ťahu zaručuje, aby boli spaliny správne odvádzané komínom. Toto menu merania je určené špeciálne na kontrolu zodpovedajúceho podtlaku vykurovacieho zariadenia. Súčasne je tiež zobrazovaná teplota spalín.

 

Ďalšie príklady merania, na ktoré je však potrebné dokúpiť sondy, ktoré nie sú súčasťou dodávky.
Analyzator spalin testo 320 aplikace 4

Meranie diferenčnej teploty

Použitím menu diferenčnej teploty zmeriate na vykurovacom zariadení rýchlo a ľahko rozdiel teplôt medzi vykurovacou vetvou a spiatočkou. Je sústava dobre vyvážená? Ak je to potrebné, vykonáte okamžité opatrenie pre energetickú úsporu vykurovacieho systému.


Analyzator spalin testo 320 aplikace 6

Vyhľadávanie úniku plynu

Sondou pre vyhľadávanie úniku plynu nahradíte druhý prístroj, ktorý by ste museli mať zakúpený špeciálne na tento účel. Pomocou tejto sondy na potrubí bezpečne zistíte únik plynu. Výsledok merania je možné uložiť a zaprotokolovať a v prípade potreby zákazníkovi kedykoľvek ukázať.

Analyzator spalin testo 320 aplikace 2

Meranie diferenčného tlaku

Meraním diferenčného tlaku kontrolujete prívod plynu do plynového kotla. Meria sa rozdiel medzi tlakom v potrubí a okolitým tlakom, ten sa porovnáva s údajmi pre tlak prietoku plynu a kľudový tlak plynu, stanovenými výrobcom.Základné vlastnosti analyzátoru spalín Testo 320

Analyzator spalin testo 320 funkce 1

 

 

Farebný displej s vysokým rozlíšením

Menu merania a namerané hodnoty sú detailné a vždy sa dajú s istotou odčítať.

Analyzator spalin testo 320 funkce 2

Kontrola senzorov

Integrovaný systém semaforu, ktorý priebežne kontroluje funkčnosť senzorov.

Analyzator spalin testo 320 funkce 3

S garanciou

Analyzátor spalín Testo 320 má certifikát TÜV podľa EN 50379, časť 1-3.

Analyzator spalin testo 320 funkce 4

Rýchle nulovanie senzoru

Automatické nulovanie senzorov za dobu iba 30 sekúnd.

Analyzator spalin testo 320 funkce 5


Lithióvý akumulátor

Prevádzka s líthiovým akumulátorom (1500 mAh) - nie je potrebná výmena batérii, až 8 hodín prevádzky, možnosť nabíjania cez USB konektor.

Analyzator spalin testo 320 funkce 6

Jednoduché pripevnenie

Integrované magnety umožňujú jednoduché pripevnenie na horáku.

Analyzator spalin testo 320 funkce 7

Filter sondy

Jednoduchá výmena filtru sondy.

 

Dodávka obsahuje: Analyzátor spalín Testo 320, zdroj, odberovú sondu 180 mm a prepravný kufrík

Využite ponuku zľavnených cien na príslušenstvo pri nákupe tejto akčnej sady!

Tlačiareň protokolov Testo v cene 273,60 EUR s DPH (bežná cena 264 EUR s DPH)
Sonda na detekciu úniku plynu v cene 269,68 EUR bez DPH (bežná cena 299,64 EUR s DPH)
Sonda na meranie nízkych tlakov (4 Pa) vrátane hadíc v cene 297 EUR s DPH (bežná cena 330 EUR s DPH)

Dodatočné parametre

Kategória: Analyzátory spalín
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: