Testo 320 LX Jubilejná sada

1 hodnotenie
 
Tip Zväčšiť
 
 • 1 z 4

Meranie parametrov spalín kotlov, teploty na radiátoroch, meranie CO v okolí a tlaku na horáku: s analyzátorom spalín Testo 320 LX máte prehľad o všetkých dôležitých hodnotách týkajúcich sa vykurovacieho zariadenia s jediným meracím prístrojom a to aj na kotloch na tuhé palivá.

Dostupnosť Skladom u dodávateľa
Cena 1 091 € bez DPH
1 309,20 €
Kód tovaru 0563 6032 74
Značka Testo
Kategória Analyzátory spalín
Záruka 2 roky
 

Meranie parametrov spalín kotlov, teploty na radiátoroch, meranie CO v okolí a tlaku na horáku: s analyzátorom spalín Testo 320 máte prehľad o všetkých dôležitých hodnotách týkajúcich sa vykurovacieho zariadenia s jediným meracím prístrojom a to aj na kotloch na tuhé palivá.

Analyzátor spalín Testo 320 LX je spoľahlivým sprievodcom pre všetkých, ktorí inštalujú, kontrolujú a udržiavajú kotle a ostatné tepelné zariadenia: profesionálny multitalen umožňuje vykonávať všetky rozhodujúce merania s jediným prístrojom.

 • záruka na prístroj 2 roky, záruka na senzory 3 roky
 • niekoľko aplikácii v jednom prístroji: meranie spalín, meranie komínového ťahu, meranie tlaku, detekcia plynu (CH4, C3H8), meranie CO v okolí, meranie diferenčnej teploty
 • integrované senzory kyslíku (O2) a oxidu uhoľnatého (CO s H2 kompenzáciou), dopočet oxidu uhličitého (CO2), teplotné sondy, sonda jemného tlaku (pre 4Pa test) a veľa ďalších sond a čidiel voliteľne na dokúpenie
 • stabilné, veľmi kvalitné prevedenie, farebný grafický displej s vysokým rozlíšením, intuitívna navigácia v menu
 • pamäť pre uloženie nameraných hodnôt, vyhodnotenie v databázovom softvéri
 • možnosť pripojenia ku PC (microUSB, Bluetooth), alebo ku tabletu a smartfónu
 • certifikát TÜV podľa EN 50379, časť 1-3 a 1. BImSchV
 • vhodný na merania podľa TPG 704 01

Vďaka veľmi kvalitnému, stabilnému vyhotoveniu obstojí analyzátor spalín Testo 320 LX pri všetkých požiadavkách z praxe. Naviac sa úplne ľahko ovláda.

Nekomplikované, intuitívne menu, ktoré je špecifické podľa krajín, bezpečne naviguje počas celého merania. Všetky výsledky merania sa graficky znázorňujú na farebnom displeji s vysokým rozlíšením a aj pri zlých podmienkach viditeľnosti je displej dobre čitateľný. Analyzátor spalín ukladá až 500 výsledkov merania.

Okrem toho má analyzátor spalín Testo 320 LX certifikát TÜV podľa EN 50379 1-3 a podľa 1. BImSchV. Je viac než vhodný na meranie podľa normy normy TPG 704 01.

Vybavenie analyzátoru spalín Testo 320 LX
Analyzátor spalín je vybavený dvoma senzormi pre O2 a CO (H2) (kyslík a oxid uhoľnatý s kompenzáciou na vodík) a tiež teplotným čidlom integrovaným do odberovej sondy pre priame meranie teploty.

Merací prístroj z týchto priamo meraných veličín ďalej vypočíta všetky dôležité veličiny spalín, ako je hodnota CO2 (oxid uhličitý), účinnosť a komínová strata (qA). Okrem toho je možné priame meranie komínového ťahu (Pa, hPa) a meranie tlaku (mbar, hPa).

Voliteľne je možné merať paralelne s meraním spalín aj hodnoty tlaku pomocou sondy jemného tlaku, alebo je možné vykonávať meranie komínového ťahu. Sonda nízkeho tlaku ďalej slúži pre 4 Pa alebo 8 Pa test doplnená o špeciálne kapilárne hadičky. Ďalej sú Vám k dispozícii ešte ďalšie voliteľné sondy na dokúpenie, ktoré vyhovujú Vašim aplikáciam (napr. viacotvorová sonda, štrbinová sonda, pružná sonda, sonda na detekciou úniku plynu (metánu -CH4, ako najväčšej zložky zemného plynu a propánu - C3H8).

​Analyzátorom spalín Testo 320 LX je možné merať nielen na plynných palivách ako je zemný plyn a propán, ale aj na ostatných olejových a pevných palivách ako sú pelety, brikety, drevo a uhlie a to vďaka možnosti použitia senzoru CO s vyšším rozsahom (0 – 8000ppm) a H2 kompenzáciou.

Oblasti použitia pre analyzátor splaín Testo 320 LXMeranie spalín

Prístroj Testo 320 LX meria priamo CO a O2 a okrem toho teplotu spalín a okolia. Prístroj z týchto hodnôt v závislosti na parametroch špecifických pre palivo automaticky dopočítava všetky ďalšie veličiny ako koncentráciu CO2, účinnosť a komínovú stratu.Meranie diferenčného tlaku

Meraním diferenčného tlaku kontrolujete prívod plynu do plynového kotla. Meria sa rozdiel medzi tlakom v potrubí a okolitým tlakom, ten sa porovnáva s údajmi pre tlak prietoku plynu a kľudový tlak plynu, stanovenými výrobcom.Meranie CO v okolí

Pomocou spalinovej sondy, alebo veľmi presnej sondy CO v okolí zmeriate koncentráciu CO v okolitom vzduchu. Prístroj Testo 320 LX automaticky rozpozná sondu a zobrazí hodnoty vo vlastnom menu.


Meranie ťahu

Meranie ťahu zaisťuje, aby boli spaliny správne odvádzaní komínom. Toto menu meraniaje určené špeciálne na kontrolu zodpovedajúceho podtlaku vykurovacieho zariadenia. Súčasne je zorazovaní teplota spalín.


Ďalšie merania - t
ieto merania vyžadujú ďalšie príslušenstvo (sondy), ktoré nie sú štandardnou súčasťou tejto sady.Meranie diferenčnej teploty

Použitím menu diferenčná teplota zmeriate na vykurovacom zariadení rýchlo a jednoducho rozdiel teplôt medzi vykurovacou vetvou a spiatočkou. Je sústava dobre vyvážená? Ak je to potrebné, môžete okamžite vykonať opatrenia na energetickú úsporu vykurovacieho systému.

Vyhľadávanie úniku plynu

Sondou na vyhľadávanie úniku plynu sa stáva ďalší prístroj, ktorý by ste museli mať zvlášť pripravený, zbytočným. Pomocou tejto sondy na potrubí bezpečne zistíte únik plynu. Výsledok meranie je možné uložiť a zaprotokolovať a v prípade potreby kedykoľvek ukázať zákazníkovi.

 

Základné vlastnosti analyzátora spalín testo 320


 

Farebný displej s vysokým rozlíšením

Menu meraní a namerané hodnoty sú detailné a je ich možné vždy s istotou odčítať.

 

Kontrola senzorov

Integrovaný systém semafóru, ktorý priebežne kontroluje funkčnosť senzorov.


 

S garanciou

Analyzátor spalín Testo 320 má certifikát TÜV podľa EN 50379, časť 1-3.

 

Rýchle nulovanie senzora

Automatické nulovanie senzorov už do 30-tich sekúnd.


 

Lithiový akumulátor

Prevádzka s líthiovým akumulátorom (1500 mAh) – nie je nutná výmena batérií, až desať hodín prevádzky, možnosť nabíjania pomocou USB konektora.

 

Pripevnenie

Integrované magnety pre ľahkú fixáciu na horáku.


 

Filter sondy

Jednoduchá výmena filtra sondy.

 

 kalibrrcie_servis_testo

Kalibrácie a servis

Môžete sa na nás obrátiť aj v prípade, že potrebujete svoj prístroj skalibrovať, alebo servisovať. Rýchlo a ochotne Vám poradíme s akoukoľvek požiadavkou.Dodávka obsahuje: 

 • Testo 320 LX so senzormi Oa CO, Bluetooth
 • základná odberová sonda (dĺžka 180 mm, Ø 6 mm)
 • medzinárodný sieťový zdroj
 • systémový prepravný kufor pre prístroj, sondy a príslušenstvo
 • ZADARMO: software Easyheat a USB kábel
 • ZADARMO: náhradné filtre nečistôt (10 ks)
 • ZADARMO: záslepky měracích otvorov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.